ترامپ: فضانوردان آمریکایی دوباره با موشک‌های آمریکایی به فضا می روند

ترامپ: فضانوردان آمریکایی دوباره با موشک‌های آمریکایی به فضا می روند

به گزارش سراج24، از زمان زمین‌گیر شدن شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱ فضانوردان این کشور بوسیله ناوهای روسی "سایوز" به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر می‌کنند. قرارداد بین ناسا و سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس در پایان سال ۲۰۱۹ منقضی می‌شود. در حال حاضر چند شرکت آمریکایی در حال ساخت فضاپیمای جدید برای پروازهای منسجم برای ناسا هستند.

شرکت بوئینگ امیدواراست سفینه "استارلاینر" خود را راه اندازی و اولین پرواز این ناو را در ماه اوت انجام دهد. البته پیش از آن باید یک مأموریت بدون سرنشین توسط این سفینه در ماه مارس صورت گیرد. استارلاینر با موشک "اطلس -۵ " راهی مدار زمین می‌شود که به‌طور مشترک توسط بوئینگ و لاکهید مارتین ساخته شده است.

رقیب استارلاینر، ناو دراگون است که نوع بدون سرنشین آن اینک به عنوان یک سفینه باربری جهت رساندن تدارکات به سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی به‌کار می‌رود. این سفینه توسط شرکت "اسپیس ایکس" ساخته شده و با موشک "فالکون -۹ " به فضا پرتاب می‌شود. پرواز نوع سرنشین‌دار دراگون، البته به شکل آزمایشی و بدون سرنشین، طی ماه فوریه صورت خواهد گرفت و نخستین مأموریت سرنشین‌دار آن در ماه ژوئن یا ژوئیه.

البته پرتاب ناو های سرنشین‌دار آمریکا بارها و بارها به بعد موکول شده‌اند به همین دلیل نمی‌شود چندان به تاریخ‌های اعلام شده اعتماد کرد. شاید به همین علت ترامپ هم قول تاریخ مشخصی برای از سرگیری پروازهای فضایی با سفینه "خودی" را نداده و تنها به ذکر سال اکتفا کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

استراتژی دولت ترامپ در قبال ایران چیست؟

جهان در هفته‌ای که گذشت

آیا ترامپ گناهکار است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha