احمد علیرضابیگی:

روند کند رسیدگی به پرونده‌ی «حسین فریدون» و «مهدی جهانگیری» حکمتی دارد که در آینده مشخص خواهد شد

روند کند رسیدگی به پرونده‌ی «حسین فریدون» و «مهدی جهانگیری» حکمتی دارد که در آینده مشخص خواهد شد

احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی نامه‌ی نمایندگان به رئیس قوه قضائیه جهت برخورد قاطع با برادر رئیس جمهور و برادر معاون اول رئیس جمهور گفت: قوه‌ قضائیه همت کرده و روند بررسی به پرونده‌های فساد را سرعت بخشیده و مردم هم از طریق رسانه‌ها درجریان این رسیدگی‌ها قرار می‌گیرند. مردم روی فسادهای درون دولت و حکومت حساس هستند و بادقت آن‌ها را دنبال می‌کنند.
وی افزود: با توجه به این‌که ریاست قوه قضائیه ماه‌های آخر مدیریت این نهاد را سپری می‌کند، به همراه جمعی از نمایندگان در نامه‌ای به ریاست قوه قضائیه خواستار این شدیم که قبل از به پایان رسیدن دوره‌ی مدیریت خود، رسیدگی به پرونده‌ی حسین فریدون و مهدی جهانگیری در دستور کار قرار دهد تا هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در خصوص علت کند بودن روند بررسی پرونده‌ی این دو نفر اظهار داشت: نمی توان قضاوت کرد که چرا قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده این دو نفر دیر اقدام کرده است. این دیرکرد حتما حکمتی داشته است و حتما پاسخ آن در آینده مشخص خواهد شد. ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این نامه را تنظیم کردیم تا سرعت رسیدگی به این پرونده تسریع شود. الان هم منتظریم تا واکنش قوه قضائیه را ببینیم و بعد قضاوت کنیم.
علیرضابیگی در پایان درباره‌ی فشارها بر قوه قضائیه تصریح کرد: درست است که بر نهاد قضائی ما در برخورد با مسفدان فشارهایی از جمله فشار روانی و تبلیغاتی وارد می‌شود، اما قوه قضائیه باید در این تنگناها اراده‌ی خودش را به رخ بکشد و با نشان دادن قدرت خود با هر مفسد ریز و درشتی قاطعانه برخورد کند. نهاد قضائی ما باید در این شرایط نشان دهد که تابع جوسازی‌ها نیست و پاسخگوی انتظارات و مطالبات مردم است.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

دادگاه انقلاب را تا زمانی که انقلاب هست باید حفظ کنیم

با مسببین شهادت شهید محمدی برخورد قاطعانه می‌کنیم

عدم ثبات اقتصادی نتیجه مذاکره با آمریکاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha