برنامه‌ریزی برای عقب‌نشینی نظامیان آمریکا از سوریه

 برنامه‌ریزی برای عقب‌نشینی نظامیان آمریکا از سوریه

به گزارش سراج24، ژنرال جوزف ووتل، فرمانده قرارگاه ناحیه مرکزی نیروهای مسلح آمریکا می‌گوید که مجموعه تحت امرش «برنامه‌ریزی برای عقب‌نشینی حرفه‌ای و منظم نیروهای آمریکایی از سوریه» را آغاز کرده است.

فرمانده قرارگاه ناحیه مرکزی نیروهای مسلح آمریکا می‌گوید که این برنامه‌ریزی در شرایطی انجام می‌شود که تلاش می‌شود حمایت مجموعه موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضدداعش از دول عراق و نیروهای امنیتی عراق برای رسیدگی به بقایای داعش حفظ شود.

جوزف ووتل این سخنان را در مقابل سناتورهای عضو کمیته خدمات نیروهای مسلح سنای آمریکا بیان کرد.

این ژنرال ارشد آمریکایی می‌گوید: «نیروهای زمینی ایالات متحده به یک شیوه دقیق و هماهنگ‌شده سوریه را ترک خواهند کرد؛ هم‌اکنون در حال مشورت با هم‌پیمانان و شرکای خود برای اجرای تلاش‌ها در راستای تثبیت [وضعیت] هستیم».

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود که آمریکا «به همکاری با نیروهای امنیتی عراقی و ائتلاف بین‌المللی برای تداوم فشار بر داعش» ادامه می‌دهد.

جوزف ووتل در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار اینکه ایران همچنان برای وی مایه نگرانی است، در سخنانی ضدایرانی مدعی شد که «ایران کنشگر بی‌ثبات‌کننده‌ای در منطقه است». وی افزود که «برنامه هسته‌ای ایران باید همچنان تحت کنترل باشد».

فرمانده قرارگاه ناحیه مرکزی نیروهای مسلح آمریکا در ادامه سخنان ضدایرانی خود مدعی شد: «در حالی که برنامه هسته‌ای یک جنبه از تهدید [ایران است] ...موشک‌های بالستیک، سامانه‌های هوایی بدون سرنشین، و دیگر اقلام مرگبار به گروه‌های وابسته در عراق و سوریه و دیگر جاها، باید موجب تأمل ما شود».

این نظامی بلندپایه آمریکایی در پاسخ به پرسش یکی از سناتورها مبنی بر اینکه آیا حضور نظامی آمریکا در عراق با تمرکز بر ایران است، گفت:‌ چنین چیزی نیست و آمریکا همچنان بر دفع داعش متمرکز است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

وقتی سیگار آمریکایی تحریم نمی‌شود؛ ۶۰هزار ایرانی سالانه براثر سیگار می‌میرند!

حضور یک ناو به رسم ۳۰ سال اخیر، نمی تواند پیامی نظامی برای مسئولان و فرماندهان کشورمان داشته باشد

نمایش جعلی رسانه‌ای با آرایش نظامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha