افزایش تسهیلات خرید "موتور سیکلت برقی" در سال ۹۸

افزایش تسهیلات خرید "موتور سیکلت برقی" در سال ۹۸

به گزارش سراج24، زهرا نژادبهرام درباره سیاست‌های مدیریت شهری در این دوره با هدف کاهش آلودگی هوای شهر تهران اظهار کرد: همانطور که اعلام شده است 70 درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از تردد وسایل نقلیه متحرک است که در این بین موتورسیکلت‌های کاربراتوری سهم عمده‌ای را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تصریح کرد:  برای جلوگیری از شماره گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری، اقداماتی از سوی دولت انجام شد و در نهایت شماره‌گذاری این موتورسیکلت‌ها  در سال 96 ممنوع  شد و در ادامه انتظار می‌رفت تا شرایط بهتر شود اما این وضعیت تغییر آنچنانی پیدا نکرد.

نژادبهرام متذکر شد: مدیریت شهری در دوره گذشته مصوبه‌ای را با عنوان تسهیلات ویژه به خریداران موتورسیکلت‌های برقی تصویب کرد و قرار بر این شد که به متقاضیان 2 میلیون و 500 هزار تومان تحت عنوان وام بالعوض پرداخت کنند که البته تعدادی نیز از تسهیلات برخوردار شدند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تسهیلات فعلی پاسخگو خرید برای موتورسیکلت برقی نیست، گفت: در همین زمینه تسهیلات خرید موتورسیکلت برقی در سال آتی افزایش می‌‌یابد البته درباره رقم افزایش آن فعلاً نمی‌توان اظهار نظر کرد.

وی بیان کرد: یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوای پایتخت حرکت به سمت استفاده از دوچرخه و موتورسیکلت‌های برقی خواهد بود،  شهرداری تهران نیز باید شرایط استفاده از این وسایل را فراهم کند.

نژادبهرام همچنین درباره استفاده از دوچرخه برای بانوان نیز گفت: در این بخش نیز محدودیتی وجود ندارد و باید همه افراد اعم زن و مرد، پیر و جوان از دوچرخه استفاده کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

واکنش اعضای شورای شهر به قتل شهردار سابق

حق شناس: رابطه خوبی بین مردم و موزه‌ها وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha