شفر: خوب نیست تا تیمی می‌بازد علیه داوری حرف بزند

شفر: خوب نیست تا تیمی می‌بازد علیه داوری حرف بزند

به گزارش سراج24، وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در جلسه هم‌اندیشی مربیان و داوران گفت: آلمان در گذشته شرایطی شبیه فوتبال ایران را داشت. شغل داروی بسیار مشکل است و این خوب نیست تا تیمی می‌بازد علیه داوری حرف بزند.

شفر: برخی تیم‌ها تا می‌بازند علیه داوری صحبت می‌کنند/ با پول هر متنی بخواهی در فضای مجازی منتشر می‌شود/ نمی‌توانم پیام‌های فارسی را بخوانم

سرمربی تیم فوتبال استقلال اظهار کرد: شاید متحول کردن فضای مجازی هم سخت باشد چرا که امکان دارد عده‌ای در این فضا پول خرج کنند تا همه چیز را علیه داوری نشان دهند. فوتبال ایران سابقه خوبی در داوری د‌ارد و داوران ایرانی در بسیاری از رقابت‌های جام جهانی و المپیک سوت زدند.

شاید در بعضی مواقع برای رسانه‌ها و هواداران سوال باشد که چرا فقط یک بازیکن از یک تیم محروم می‌شود. یاد دارم در ۱۰- ۱۵ سال گذشته در آلمان چنین مشکلی وجود داشت. شغل داوران مشخص است و فدراسیون آلمان دستمزد این نفرات را افزایش داد. شغل داوری بسیار سخت است.

او ادامه داد: طبیعی است که هر باشگاهی در یک مقطعی با باخت مواجه می‌شود و در آن صورت علیه داوری حرف می‌زند. باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال باید به داوران کمک کنند و فقط داوران مرتکب اشتباه نمی‌شوند و مدام نباید اشتباهات را به گردن داوران انداخت و این موضوع را بزرگ کرد.

شفر: برخی تیم‌ها تا می‌بازند علیه داوری صحبت می‌کنند/ با پول هر متنی بخواهی در فضای مجازی منتشر می‌شود/ نمی‌توانم پیام‌های فارسی را بخوانم

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: فدراسیون فوتبال باید به داوران کمک کند و من نمی‌دانم هر چند وقت یک بار برای داوران کلاس تشکیل می‌دهند تا آن‌ها با دیدن فیلم‌ها عملکرد خود را بهتر کنند. شاید در بازی با پدیده گلی آفساید اعلام شد، اما ما در طول بازی اعتراضی نکردیم و سپس فیلم بازی را دیدیم و متوجه شدیم چه اشتباهی رخ داده است. اکنون در آلمان سیستم کنترل وجود دارد و شاید خیلی‌ها از این موضوع خوشحال نباشند.

شفر افزود: وقتی در فوتبال آلمان عملکرد داوران را می‌بینید شاید با این مواجه شوید که یک تیم ۳ امتیاز ضرر کرده یا سود برده است. حتی دیروز بازی‌های جام جهانی را دیدم و هر تیمی که می‌باخت علیه داور منفی صحبت می‌کرد. باید داوران را قدرتمند کنیم و فدراسیون باید آن‌ها را قوی‌تر کند. سابقه داوری در ایران بسیار خوب است. بازی فینال المپیک را دیدم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فردی نمی‌تواند فضای مجازی را کنترل کند و داور نباید وسط بازی صفحات مجازی را ببیند تا متوجه شود مردم چه نظراتی را درباره او منتشر کرده اند. دست کاری کردن صفحات مجازی کاری ندارد و با پول کمی می‌توان کار‌هایی را انجام داد و حتی برخی علیه من این کار را در صفحات مجازی انجام می‌دهند، اما نکته قابل توجه این است که من نمی‌توانم فارسی بخوانم.

شفر بیان کرد:داوران باید حقوق بیش‌تری داشته باشند و در سطح حرفه‌ای قرار بگیرند. در فوتبال آلمان در سال‌های گذشته تغییر در دستمزد داوران انجام شد. فدراسیون باید با برگزاری کلاس‌های آموزشی سطح داوران را بالا ببرد.

شفر: برخی تیم‌ها تا می‌بازند علیه داوری صحبت می‌کنند/ با پول هر متنی بخواهی در فضای مجازی منتشر می‌شود/ نمی‌توانم پیام‌های فارسی را بخوانم

شفر درباره اینکه آیا از وضعیت استقلال رضایت دارد یا خیر گفت: بازیکنان ملی دیروز به ما ملحق شدند و بهتر بود بازیکنان با قهرمانی باز می‌گشتند. باید به سه بازیکن ملی پوش تیم کمک کنیم. فکر می‌کنم الان تیم خوبی داریم. بازی اول ما با پیکان و تنها مشکلمان مصدومیت علی کریمی است.

سرمربی استقلال ادامه داد: امیدوارم شروع خوبی در اولین بازی نیم فصل دوم داشته باشیم. بازیکنان جوان زیادی داریم و باید به آن‌ها این شانس را بدهیم و هواداران که یار دوازدهم هستند به ما کمک کنند.

سرمربی استقلال درباره جذب بازیکن جدید گفت: نیازی به بازیکن جدید نداریم و بازیکنان بزرگی همچون رحمتی، منتظری، حیدری، چشمی و غفوری را داریم. برخی بازیکنان جوان از جمله آقایی، اسماعیلی و صیادمنش را داریم. باید روحیه تیم را حفظ کنیم و همین را به داخل زمین انتقال دهیم.

او درباره جذب پاتوسی گفت: بازی‌های زیادی را از او دیدم و عملکرد این بازیکن را ارزیابی کردم. پاتوسی می‌تواند به زودی خود را با بازیکنان هماهنگ کند.

در ادامه خبرنگاری از اینکه پاتوسی نمی‌تواند برای استقلال بازی کند از شفر سوال پرسید که مدیر رسانه این تیم در این باره گفت: باشگاه استقلال شب گذشته در این باره پاسخگو بود و آی تی سی او صادر شده است و مشکلی ندارد و درباره تست ندادن او بی اطلاع هستم.

شفر درباره جذب منشا گفت: درباره منشا دیروز شوخی خوبی او انجام دادم و دیگه نمی‌توانم شوخی کنم.

او درباره اینکه پاتوسی در تست پزشکی شرکت نکرده است افزود: پس از این جلسه نزد نوروزی می‌روم و دکتر تیم به خوبی می‌دارند چه کار کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

ایران ۳ - لهستان ۲

0 نظر

ارسال نظر

capcha