۵ هزار و ۱۷۰ قطار بین شهری و حومه‌ای برای ایام پیک نوروز

 ۵ هزار و ۱۷۰ قطار بین شهری و حومه‌ای برای ایام پیک نوروز

به گزارش سراج24، میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن در نشست خبری با اصحاب رسانه از آغاز پیش فروش قطار‌های نوروزی  از ۱۶ بهمن ماه خبر داد و گفت: قیمت بلیت قطارها در نوروز تغییری نمی کند.

وی با بیان اینکه قیمت بلیت قطار‌ها بر اساس ۴ تخته یا ۶ تخته بودن کوپه  و همچنین تعداد ستاره‌های آن قطار تعیین شده است، گفت: فروش ۵۰ درصد از  بلیت قطار‌ها در سه مرحله به صورت اینترنتی در ساعت‌های ۷، ۱۲ و ۱۷ در تمامی مسیر‌ها به جز مشهد عرضه می‌شود.

 معاون مسافری راه آهن ادامه داد: خرید بلیت اینترنتی مسیرهای تهران- مشهد در ساعت ۱۰ زمان ذکر شده برای متقاضیان امکان پذیر خواهد بود.

موسوی اظهار کرد: ۱۸۰۰ مرکز فروش مجاز از ساعت ۸ صبح  ۱۷ بهمن آماده فروش بلیت قطارهای نوروزی هستند.

معاون مسافری راه آهن توضیح داد: پیش فروش این بلیت‌ها مربوط به بازه زمانی ۲۴ اسفند ۹۷ تا ۱۶ فروردین سال ۹۸ است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مفصلی برای ایام پیک نوروز در نظر گرفته‌ایم توضیح داد: ظرفیت صندلی های امسال دو میلیون و ۱۰ هزار نفر است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته است. همچنین تعداد رام‌ قطار‌های فوق العاده رشد چشمگیری داشته است.

معاون مسافری راه آهن با اشاره به اینکه امسال برای سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها عملیات بهسازی در نظر گرفته‌ایم، افزود: در کلیه ایستگاه‌های راه آهن پله‌های برقی، آسانسور و تجهیزات رفت و آمد برای افزایش سهولت مسافران تعبیه شده است.

وی بیان کرد: امسال مسیر کرمانشاه - مشهد برای اولین بار مسافرگیری می‌کند و تا پیش از نوروز مسیر ریلی رشت- قزوین افتتاح می‌شود.

موسوی یادآوری کرد: مسیر ریلی ارومیه - تهران - مشهد راه اندازی شده است. امکان خرید بلیت قطار از تمامی مراکز استان‌ها برای ایام نوروز فراهم شده است.

معاون مسافری راه آهن اظهار کرد: امسال ۶۷ واگن برای ایام نوروز بازسازی و نوسازی شده که شامل ۶ رام ریل باس  و ۲۶ سالن ۴ تخته در قطار‌های نوروزی است.

وی بیان کرد: برای ایام پیک نوروز ۵ هزار و ۱۷۰ قطار بین شهری و حومه‌ای در نظر گرفته شده است.

موسوی با اشاره به اینکه برای اولین برای بر روی بلیت‌های قطار رتبه‌های ۲، ۳، ۴ و ۵ درج شده است، گفت: رتبه بندی قطار‌ها به شرکت‌ها اعلام شده و تمام واگن‌های مسافری به لحاظ راهبری مورد بررسی راه آهن قرار گرفته است. واگن‌ها در ۵ ستاره، ۲ ستاره، ۳ ستاره و ۴ ستاره تقسیم بندی شده‌اند.

معاون مسافری راه آهن در گفت: ساعت دقیق روز حرکت و رتبه قطار‌ها در سایت بارگذاری شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

راه آهن قزوین رشت در ایام نوروز مسافر گیری می‌کند

کاهش حجم بار و مسافر در جاده های کشور با افتتاح راه آهن قزوین -رشت

افزایش میزان سرمایه گذاری هند در بندر چابهار

0 نظر

ارسال نظر

capcha