جنگ 2014 غزه و افشای جزئیاتی از نظامیان صهیونیست

جنگ 2014 غزه و افشای جزئیاتی از نظامیان صهیونیست

به گزارش سراج24، رژیم صهیونیستی در سال 2014 جنگ 51 روزه‌ای علیه نوار غزه به راه انداخت و در آن بیش از 2000 فلسطینی را به شهادت رساند.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» به نقل از «یائیر گولان» معاون پیشین رئیس ستاد کل ارتش این رژیم دست به افشاگری‌هایی درباره پشت پرده این جنگ زد و به نقل از گولان نوشت: به دلیل طولانی شدن مدت زمان جنگ، نظامیان دچار احساس ناکامی شده بودند.

گولان در نامه‌ای به رهبران سیاسی در فلسطین اشغالی نوشته است، نیروهای هوایی رژیم صهیونیستی پس از آنکه به خاطر عدم پایان سریع جنگ دچار حس ناکامی و ناامیدی [از شکست مقاومت] شده بودند 1200 موشک و بمب به اهداف کور در نوار غزه شلیک کردند.

وی در این نامه نوشته است، فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از افزایش دامنه نبرد زمینی در نوار غزه طی جنگ 2014 وحشت داشته‌اند زیرا احتمال خسارت‌های جانی را بالا می‌برده است. این ترس به سرعت به سربازان منتقل و باعث شد آنها اعتماد خود به فرماندهان و نیز کسب پیروزی را از دست بدهند.

گولانی افزود، مشکل ارتش این است که زیاد بر پیاده‌نظام تکیه نمی‌کند و اعتقادش این است که فقط نیروهای هوایی می‌تواند تکلیف نهایی جنگ را مشخص کند اما این واقعیت در بطن خود «فاجعه» به همراه دارد و کم دانستن نقش پیاده‌نظام از روحیه افسران هم می‌کاهد.

وی در پایان اعلام کرد رهبران سیاسی رژیم صهیونیستی در آن زمان انتقادات افسران عالیرتبه در ستاد مشترک ارتش را به دلیل میزان آمادگی نیروهای ارتش نادیده گرفتند.

این تجاوز 51روزه حدود 2260 شهید و نزدیک به 11 هزار مجروح بر جای گذاشت. کودکان و زنان بخش زیادی از شهدا را تشکیل دادند به نحوی که خبرها از شهادت 500 کودک و بیش از 250 زن حکایت داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| صهیونیسم از دین به عنوان ابزار استفاده می‌کند!

فیلم| زوایای پنهان اسرائیل

نماهنگ| کودکان مظلوم

0 نظر

ارسال نظر

capcha