شناورهای پیشرفته تمام‌ایرانی تحویل سازمان بنادر می‌شود

شناورهای پیشرفته تمام‌ایرانی تحویل سازمان بنادر می‌شود

به گزارش سراج24، امیر امیر رستگاری در حاشیه امضای تفاهمنامه 500میلیون دلاری ساخت شناور برای سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار کرد: امروز در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب توافقنامه‌ای بین وزارت دفاع و راه و شهرسازی امضا شد، بر این اساس 44 فروند شناور مورد نیاز سازمان بنادر در قالب 9 تیپ شناور مختلف ساخته می‌شود.

وی با بیان این‌که ارزش این تفاهمنامه حدود 140 میلیون یورو است، تصریح کرد: این شناورها طی 3 سال در سازمان صنایع دریایی ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز سازمان صنایع دریایی به‌عنوان منسجم‌ترین سازمان دریایی کشور قابلیت طراحی و ساخت انواع شناور را دارد، ضمن این‌که در تأمین زنجیره قطعات یدکی، زیرسامانه‌ها و زیرسیستم‌ها اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان این‌که "توان تولید انواع تجهیزات مورد نیاز شناور را داریم"، گفت: بر این اساس می‌توانیم در ساخت شناورها تا سقف 70 درصد از تجهیزات ایرانی استفاده کنیم، از این رو نه‌تنها پلتفرم شناور را می‌سازیم بلکه تا 70 درصد از تجهیزات تولید داخل برای تولید این شناورها استفاده خواهیم کرد.

رستگاری بیان کرد: در واقع شناورهای تمام‌ایرانی پیشرفته را به سازمان بنادر و دریانوردی تحویل خواهیم داد.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که "در تفاهمنامه مبلغ 500 میلیون دلار برای این شناورها آمده اما شما رقم 140 میلیون یورو را اعلام کردید؟"، افزود: چون زیرساخت‌ها نیز در این تفاهمنامه است؛ بخش‌هایی مانند دوربین‌های دید در روز و دید در شب در پست‌های کنترلی بنادر، تأمین نیازمندی‌ها مانند کابل و متریال دیگر سقف کل پشتیبانی را 500 میلیون دلار دیده‌ایم. اما برای ساخت شناورها حدود 140 میلیون یورو خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

چگونه شناور تریماران ایرانی عملیاتی خواهد شد؟+تصاویر و فیلم

تجهیز نیروی دریایی سپاه به شناور موشک‌انداز جدید با سرعت ۸۰ کیلومتر

جدیدترین شناورهای ارتش ایران به قاره آمریکا می‌روند

0 نظر

ارسال نظر

capcha