هر دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شد

هر دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شد

به گزارش سراج، تب‌ و تاب کاهش نرخ ارز‌های رایج به بازار آزاد بازگشته است و ریزش در قیمت دلار، یورو و سایر اسعار مشاهده می‌شود.

 هر دلار در پنجشنبه هفته گذشته با نرخ ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌شد، اما امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش می‌شود، این کاهش قیمت به سمت یورو هم رفته است، هر یورویی که هفته گذشته ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد امروز با نرخ ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش رسید.

این روند کاهشی در صرافی‌های بانکی هم مشهود است، نرخ خرید و فروش صرافی ملی به شرح زیر است؛

دلار در سراشیبی ارزانی/ بُعد روانی بازار بسیار آرام است

یکی از صرافی‌های مجاز در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه ، دلیل کاهش مجدد نرخ ارز‌های رایج در بازار را پیام مثبت اتحادیه اروپا برای برقراری ارتباط با ایران دانسته و می‌گوید: رئیس‌کل بانک مرکزی بار‌ها این امید را به صرافی‌ها و خریداران ارز داده است که ذخایر ارزی خوبی داریم، اما قطعاً نگرانی‌های بین‌المللی هم وجود دارد که با پیام مثبت اروپا برای برقراری ارتباط مالی  با ایران، از بین رفته است. البته این موضوع بیشتر حاکی از بُعد روانی موجود در بازارهاست.

وی افزود: هیچ تکیه‌ای به جنبه‌های خارجی برای تأمین ارز نداریم، زیرا صرافان ایرانی سابقه طولانی در مقابله با تحریم‌ها داشته و توانایی‌های بالایی برای واردات اسکناس به ارز دارند، درست از زمانی که واردات ارز به کشور آزاد شد ما شاهد از بین رفتن حباب بودیم، در آینده نزدیک به قیمت واقعی ارز خواهیم رسید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هیچ تعمدی در بالا و پایین شدن قیمت ارز از جانب دولت وجود ندارد

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

حذف دلارجهانگیری نباید به پای نظام نوشته شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha