محسن رضایی:

رمز موفقیت ‌در کنارگذاشتن تفکر آمریکایی است

رمز موفقیت ‌در کنارگذاشتن تفکر آمریکایی  است

به گزارش سراج24، محسن رضایی پیش از ظهر امروز در جریان سفر به شهر مقدس قم، در آستان مقدس امامزاده شاه جمال(س) اظهار داشت: دشمنان همواره سعی کرده‌اند در طول تاریخ، دستاورد قیام‌های مردمی ایران را به‌نفع خودشان مصادره کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به قیام مشروطه و ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد.

وی افزود: در 22 بهمن 1357 مردم ایران انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و 40 سال پای آن ایستادند و رمز این چهار دهه پیروزی و مقاومت نیز ویژگی‌های مدافعان آن بود؛ تکیه به خداوند و قرآن، اعتقاد و ایمان به ولایت و مرجعیت و جان‌فشانی در راه آرمان‌ها، دلیل اصلی ماندگاری نظام جمهوری اسلامی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه "امروز در گستره وسیعی از منطقه، امنیت خودمان و کشورهای دیگر را تأمین کرده‌ایم" گفت: این امر قدرت بزرگی برای ایران به‌ارمغان آورده است البته در برخی حوزه‌ها از جمله اقتصاد عقب مانده‌ایم.

وی ادامه داد: دلیل اصلی موفقیت‌ها و عقب‌ماندگی‌ها مشخص است؛ هرجا آمریکایی‌ها را بیرون کرده‌ایم و فکر غربی و هواداری از آمریکا را کنار گذاشته‌ایم، پیشرفت‌های غیرقابل‌تصور به‌دست آورده‌ایم ولی هرجا چشم امید به آمریکا داشته‌ایم، عقب مانده‌ایم.

رضایی با اشاره به تحریم‌های گسترده نظامی ایران توسط بیگانگان عنوان کرد: بااین‌حال در زمینه موشکی و دیگر صنایع دفاعی پیشرفت‌های عظیمی داشته‌ایم ولی درعین‌حال، در حوزه خودروسازی که میزان تحریم‌ها به‌هیچ‌وجه در حد و اندازه تحریم‌های نظامی نبوده، از بسیاری از کشورها عقب هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در نیروهای مسلح و در همه حوزه‌های دفاعی، تفکر آمریکایی و گدایی فناوری از غرب را کنار گذاشته‌ایم و روی پای خودمان ایستاده‌ایم ولی در حوزه اقتصاد و صنعت از زمان بنی‌صدر تاکنون افرادی هستند که امروز و فردا می‌کنند و به توان داخلی اعتماد ندارند و به‌این‌ترتیب از منابع عظیم موجود و نیروی انسانی جوان و بومی برای حل مشکلات و عقب‌ماندگی‌ها استفاده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه معطل گذاشتن و بلاتکلیفی کنار ساختن تردید، آثار تخریبی بیشتری از تحریم‌های آمریکا دارد گفت: در چهل‌سالگی انقلاب باید رمز پیشرفت‌های معجزه‌آسای ایران را به‌درستی بشناسیم و دلایل عقب‌ماندگی‌ها را هم احصا کنیم تا بتوانیم در همه عرصه‌ها به موفقیت دست یابیم.

رضایی افزود: در بخش‌های مختلف پیشرفت‌هایی داشته‌ایم و می‌توان گفت در همه امورات حرکتی رو به جلو مشاهده می‌شود ولی در زمینه صنعت و اقتصاد، پیشرفت معجزه‌آسایی نداشته‌ایم و دلیل این امر، بلاتکلیف گذاشتن نیروها و منابع داخلی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در همه امور باید مستقل از آمریکا باشیم و این یکی از مهم‌ترین مطالبات و تأکیدات امام و رهبری بوده و هست و چنانچه این موضوع به‌طورجدی مورد اهتمام مسئولان قرار بگیرد، دهه آینده، دهه پیشرفت و اقتدار خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

​​​​​​​ترامپ اصلا صلاحیت گفت‌وگو با کشوری مثل ایران را ندارد

پهپادی آمریکایی که فلسفه ساخته شدنش، «دیده نشدن» است توسط سپاه شکار شد

آیا یک جنگ محدود یا گسترده در راه است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha