افتتاح ۱۱۱۳ پروژه با اعتبار ۳۶۰۰ میلیارد تومان در استان تهران

افتتاح ۱۱۱۳ پروژه با اعتبار ۳۶۰۰ میلیارد تومان در استان تهران

به گزارش سراج24، انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری امروز (چهارشنبه) ضمن قدردانی از فعالیت اصحاب رسانه برای اطلاع رسانی دستاوردهای دولت، گفت‌: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی و خون شهدای اسلام و تحت رهبری مقام معظم رهبری شرایطی فراهم شده است که این نظام اسلامی روز به روز در ابعاد مختلف شاهد توسعه و بالندگی است.

وی افزود: آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت سال بلوغ و ارتقاء خدمات به آحاد جامعه در ابعاد مختلف است و ارائه این خدمات در شرایطی رخ داده است که رفتارهای خصمانه دشمنان با نظام و انقلاب از گذشته ادامه داشته و در آینده نیز ادامه خواهد داشت، اما با این حال توفیقات بسیاری رقم خورده است.

محسنی بندپی با اشاره به توسعه حوزه سلامت در طول انقلاب اسلامی ایران، گفت‌: امروز امید به زندگی در شرایطی به ۷۸ سال رسیده که در ابتدای انقلاب سن امید به زندگی ۵۴ سال بوده است. در حقیقت در طول ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به ازای هر سال هفت ماه بر امید به زندگی شهروندان افزوده شده است.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اضافه کرد: در بخش‌های مختلفی همچون تأمین آب آشامیدنی و توسعه شبکه گازرسانی توفیقات بسیاری داشته‌ایم. استکبار جهانی و دشمنان نظام اسلامی از گذشته تبلیغ می‌کردند و امروز نیز این کار را انجام می‌دهند که نظام کارآمدی لازم را نداشته است، اما همین فضایی که امروز ایجاد شده است تا اصحاب رسانه در بررسی مشکلات در محورهای مختلف استان تهران می‌توانند به بحث و گفت‌وگو بپردازند، نشاندهنده بالندگی نظام اسلامی است. کشور ما به تمامی تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده است. علی‌رغم توسعه استکبار علیه نظام که نه تنها متوقف، بلکه کاسته هم نشده است. امروز پمپاژ ناامیدی به مردم در دستور کار دشمن قرار گرفته است، اما ما باید مراقب باشیم و تلاش کنیم که نشاط و امید را به زندگی مردم تزریق کنیم.

محسنی بندپی تاکید کرد: دستیابی ما به انرژی صلح آمیز هسته‌ای نشان می‌دهد که در کشور جوانانی با انگیزه و هوشمند داریم که جایگاه کشور را در تولید علم به سطح بالایی رسانده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جمعیت گسترده در استان تهران، خاطر نشان کرد: ۱۷ درصد از جمعیت کشور در استان تهران قرار دارد. برخورداری این استان از محیط‌های علم محور و پژوهش محور و وجود بیشترین فعالان رسانه‌ای و سیاسی و جریان داشتن بیشترین فعالیت اقتصادی در این استان به شکلی که ۶۲ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی از محل مالیات بر ارزش افزوده جمع‌آوری شده در این استان تأمین می‌شود. اینها همگی باعث می‌شود که این استان از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد. بر این اساس رئیس جمهوری در معرفی بنده به عنوان استاندار تهران اعلام کردند که این ام القرای کشور ویژگی‌هایی دارد که باید با تلاش دو چندان و بهره گیری از همه ظرفیت‌ها در تمامی حوزه‌ها شرایطی فراهم شود که چهره استان در شاخص‌های مختلف متحول شود.

استاندار تهران همچنین اضافه کرد: امروز در سازمان مدیریت استان اقدامات خوبی همچون تدوین سند توسعه استان تهران، تدوین سند آمایش استان تهران، تدوین سند کاهش آسیب‌های اجتماعی که از دغدغه‌های اصلی استان تهران به شمار می‌رود، محقق شده است. امروز استان تهران به عنوان تنها استانی که سند بودجه ریزی را در دستور کار قرار داده است، شناخته می‌شود و می‌تواند به عنوان الگویی در سطح کشور شناخته شود. استقرار سامانه نظارتی برای تحقق پایش و نظارت مناسب در این استان در حال انجام است.

وی در خصوص پروژه‌هایی که در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد، گفت‌: یک هزار و ۱۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد که این پروژه‌ها شامل ۲۲۹ تخت بیمارستانی، بزرگترین مرکز گل و گیاه در ورامین با ۵۹ هزار و ۳۳۳ متر مربع گلخانه، بوستان‌های روستایی، هتل، فضاهای گردشگری، ۲۷۶ کلاس درس، و مجتمع فرهنگی ورزشی خواهد بود. همچنین پروژه‌های میلیاردی نیز در سطح استان کلنگ زنی خواهد شد. البته اتصال خط شش مترو به اسلامشهر با اعتبار ۱,۲۰۰ میلیارد تومان و همچنین قطار شهری تهران پردیس نیز آغاز خواهد شد. ساخت منازل فاز پنج و شش شهرستان پردیس هم در این مدت آغاز خواهد شد.

محسنی بندپی افزود: رشد جمعیت در استان تهران نسبت به سایر استان‌ها چشمگیر است و این نیاز استان به برخی زیر ساخت‌ها را دو چندان می‌کند. استان تهران باید در شاخص‌های زیر بنایی همچون فضاهای بیمارستانی و آموزشی و آبرسانی، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد.

استاندار تهران از تحویل ۵۰۰۰ واحد مسکونی مهر به متقاضیان در بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) خبر داد و افزود: این ۵۰۰۰ واحد مسکونی در قالب پروژه مسکن مهر امروز به متقاضیان تحویل خواهد شد.

وی در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه توسعه حمل و نقل ریلی، گفت‌: ۲۰۰ هزار خودروی دیزلی در تهران وجود دارد که باید ظرف مدت پنج سال نوسازی این ناوگان محقق شود. تلاش خواهیم کرد با توسعه حمل و نقل ریلی همانند اتصال خط شش مترو به اسلامشهر این مهم را محقق کنیم. بی تردید در نقاطی که امکان استفاده از سطح وجود داشته باشد از قطار شهری استفاده خواهیم کرد. در حقیقت تفاوتی میان قطار شهری و مترو وجود ندارد و تنها هزینه مترو بیشتر خواهد بود.

وی در خصوص سرانه تخت بیمارستانی در استان تهران نیز تصریح کرد: در کشور به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۱۶ تخت بیمارستانی وجود دارد، اما در شهرستانهای استان تهران به ازای هر ۱۰ هزار نفر شش تخت بیمارستانی وجود دارد؛ اما با برنامه‌ریزی انجام شده به زودی ۱۰۰۰ تخت در شرق و ۱۰۰۰ تخت دیگر در غرب تهران به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین در شهرستانهای ملارد، اسلامشهر، شهریار، ورامین نیز بیمارستان‌هایی در دست احداث داریم. در سال ۹۸ حدود ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری خواهد رسید و در آینده ۱۹ بیمارستان در استان تهران احداث خواهد شد.

استاندار تهران درباره مناسب سازی معابر برای معلولان نیز خاطرنشان کرد: نه تنها برای معلولان، بلکه برای همه کسانی که آسیب موقتی دیده اند و همچنین خانم‌های باردار باید این مناسب سازی صورت بگیرد. در بعد کلان در این حوزه عقب هستیم و دستگاه‌های دولتی اهتمام جدی را به خرج نداده اند.

وی در خصوص منشأ بوی نامطبوع هفته‌های گذشته تهران نیز اضافه کرد: کار علمی صورت گرفت و سنجش آلاینده‌ها نیز انجام شد در همان زمان در منطقه یافت آباد شاهد انتشار مقدار زیادی بو نسبت به سایر دیگر مناطق انتشار گاز CO۲ بودیم که دارای منشأ سولفوره است. تنها موادی که بیشترین بررسی‌ها را به خود نشان داده است ماده "مرکاپتان" بود که در صنایع پلاستیک سازی و گازرسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نهایتاً گزارش محیط زیست و شهرداری تهران منشأ بو را به این ماده شیمیایی نسبت داد و سایر موضوعات همچون چاه پلاسکو، فاضلاب و فعالیت گسل‌ها و آتشفشان دماوند همگی رد شد. آن چه که در حال حاضر نسبت به آن نگران هستیم بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) است. قسمت شمالی این اتوبان کشتارگاهی وجود دارد که پساب آن به صورت غیر استاندارد وارد محیط می‌شود و گاوداری‌ها و چرم سازی‌های اطراف آن نیز آلاینده هستند. ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع در نظر گرفته شده است که تاکنون ۵۰ درصد آن تخصیص داده شده است.

وی در خصوص تعداد حاشیه نشینان استان تهران نیز، گفت‌: آمار مشخصی از تعداد حاشیه نشینان استان وجود ندارد، اما در هنگام دادن دفترچه بیمه سلامت حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دفترچه دریافت کرده‌اند که تخمین می زنیم همین تعداد حاشیه نشین در استان وجود داشت، اما ممکن است تعداد آنها امروز افزایش یافته باشد.

محسنی بندپی در خصوص تکمیل پروژه مصلای تهران نیز، گفت‌: ۲۹ بهمن ماه از این پروژه بازدیدی خواهیم داشت و نسبت به تکمیل آن اقدام خواهیم کرد.

وی به تمهیدات کالاهای اساسی پایان سال نیز اشاره کرد و یادآور شد: هیچ نگرانی برای عرضه گوشت قرمز و سفید، میوه و … وجود ندارد و انبارها پر شده است.

استاندار تهران در خصوص اخذ عوارض از طرح زوج و فرد هم اظهار کرد: در شورای اسلامی شهر تهران دو دیدگاه وجود دارد. شورای اسلامی شهر تهران هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است. فرماندار نیز در این خصوص اعلام نظر کرده است، اما نباید با توجه به شرایط موجود تصمیمی گرفته شود که برای مردم ایجاد زحمت کند. باید حمل و نقل عمومی را در سطح استان گسترش دهیم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توزیع بیش از ۴۰۱ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان استان تهران

واقعیت ماجرای افتتاح ستون برق توسط فرماندار زاوه چیست؟

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

0 نظر

ارسال نظر

capcha