بودجه مدیریت بحران کشور چقدر است؟

بودجه مدیریت بحران کشور چقدر است؟

به گزارش سراج24، اسماعیل نجار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هر حادثه‌ای دستگاه اجرایی ذی‌ربط برای زیرساخت‌ها  برآوردی می‌کنند و این برآورد را ما در قالب دستورالعمل‌هایی که داریم به دولت منعکس می‌کنیم، در استان لرستان هنوز برآوردی به ما داده نشده و دستگاه‌های اجرایی در حال برآورد خسارات هستند.

وی درباره خسارات سیلاب به مردم افزود: اگر خانه‌های آسیب‌دیده تعمیری باشد یک مبلغ به‌صورت تسهیلات ارزان‌قیمت و مبلغی به‌صورت بلاعوض داده می‌شود و اگر بازسازی باشد با تسهیلات بیشتری است که این میزان در شهر حدود 50 میلیون تومان و 18 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض داده می‌شود.

نجار با ابراز "امیدوارم مسئولان لرستان خسارات سیلاب را سریع‌تر اعلام کنند تا ما نیز به دولت اعلام کنیم" عنوان کرد: در جلسه‌ای که در استانداری لرستان خواهیم داشت بعدازاینکه نظرت دستگاه‌های اجرایی را بشنویم تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

وی بیان کرد: ستاد بحران اعتبارات خوبی دارد اگر مسائل و مشکلات مالی دولت نباشد وضعیت در رابطه با بحران بسیار مناسب است که دو درصد از اعتبارات کل کشور برای مقابله و سه درصد برای پیشگیری از بحران است که با توجه به بودجه کشور قریب به 20هزار میلیارد تومان خواهد بود که عدد بسیار بزرگی است ولی دولت مشکلات و تنگناهایی دارد که باید یک مقداری مشکلات را هم ببینیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مشکلی را که سیل خوزستان حل کرد!

بازسازی روستای کاملا تخریب شده «چم حسین» توسط گروه‌های جهادی

راضی از امداد، نگران نسبت به آینده

0 نظر

ارسال نظر

capcha