بودجه مدیریت بحران کشور چقدر است؟

بودجه مدیریت بحران کشور چقدر است؟

به گزارش سراج24، اسماعیل نجار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هر حادثه‌ای دستگاه اجرایی ذی‌ربط برای زیرساخت‌ها  برآوردی می‌کنند و این برآورد را ما در قالب دستورالعمل‌هایی که داریم به دولت منعکس می‌کنیم، در استان لرستان هنوز برآوردی به ما داده نشده و دستگاه‌های اجرایی در حال برآورد خسارات هستند.

وی درباره خسارات سیلاب به مردم افزود: اگر خانه‌های آسیب‌دیده تعمیری باشد یک مبلغ به‌صورت تسهیلات ارزان‌قیمت و مبلغی به‌صورت بلاعوض داده می‌شود و اگر بازسازی باشد با تسهیلات بیشتری است که این میزان در شهر حدود 50 میلیون تومان و 18 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض داده می‌شود.

نجار با ابراز "امیدوارم مسئولان لرستان خسارات سیلاب را سریع‌تر اعلام کنند تا ما نیز به دولت اعلام کنیم" عنوان کرد: در جلسه‌ای که در استانداری لرستان خواهیم داشت بعدازاینکه نظرت دستگاه‌های اجرایی را بشنویم تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

وی بیان کرد: ستاد بحران اعتبارات خوبی دارد اگر مسائل و مشکلات مالی دولت نباشد وضعیت در رابطه با بحران بسیار مناسب است که دو درصد از اعتبارات کل کشور برای مقابله و سه درصد برای پیشگیری از بحران است که با توجه به بودجه کشور قریب به 20هزار میلیارد تومان خواهد بود که عدد بسیار بزرگی است ولی دولت مشکلات و تنگناهایی دارد که باید یک مقداری مشکلات را هم ببینیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

در حادثه سیل ۱۴ منطقه آموزش‌وپرورش درگیر مشکلات سیل شده‌اند

مدیریت سیلاب یکی از بهترین فرصت‌های استفاده از سیل

۳۰ هزار سرباز از نقاط مختلف کشور در مناطق سیل زده اخیر حضور پیدا کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha