علی اکبر صالحی:

هیچ محدودیتی در توسعه صنعت هسته‌ای وجود ندارد

هیچ محدودیتی در توسعه صنعت هسته‌ای وجود ندارد

به گزارش سراج24، علی اکبر صالحی بعد از ظهر امروز در این مراسم‌ با تشریح عملکرد و دستاوردهای فناوری هسته‌ای ایران در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امروز ما در بهترین وضعیت از نظر فعالیت‌های هسته‌ای هستیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: در فناوری هسته‌ای به مرحله‌ای از پیشرفت رسیده‌ایم که در حوزه‌های مختلف از جمله اکتشاف، استخراج و تحقیق و توسعه می‌توانیم بگوییم خودمان به دانش بومی دست یافته‌ایم.

وی با بیان اینکه اگر تحقیق و توسعه نبود این پیشرفت‌ها را شاهد نبودیم، افزود: ما در تحقیق و توسعه هیچ محدودیتی نداریم و صنعت هسته‌ای ‌ایران صنعتی پویا و بانشاط است.

صالحی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند برجام به صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران آسیب زده ‌و این حرف‌ها در حالی به ناحق زده می‌شود که مقام معظم رهبری با تدابیر خود اصلاً اجازه توقف صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای ‌را نداده و نمی‌دهند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: امروز که با شما گفت‌و‌گو می‌کنم اکتشافات درصد کشور به پایان رسیده و این افتخاری بزرگ برای کشور است.

وی ادامه داد: ما در کنار کشف اورانیوم به عناصر معدنی دیگری نیز دست یافته‌ایم که از جمله آن، ذخایر آهن در استان یزد است و این دستاورد سازمان انرژی اتمی ایران برای سازمان‌های دیگر ‌می‌باشد که این اکتشاف‌ها و استخراج‌ها با قدرت و قوت تمام به پیش می‌رود.

صالحی به انتقال محموله 30  تنی کیک زرد از اردکان به اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: کیک زرد ماده‌ای استراتژیک است که طی فرآیند‌های شیمیایی خاص که بر روی کانسنگ معادن اورانیوم ساغند تولید و به عنوان ماده اولیه جهت تولید گاز UF6 و در نهایت تولید مجتمع‌های سوخت در تاسیسات فرآوری و تولید میله‌های سوخت نیروگاه‌های هسته‌ای استفاده می‌شود ‌و مجتمع تولیدی شهید رضایی نژاد اردکان کارخانه بزرگی است که در حلقه دوم تولید قرار دارد و در دو سال گذشته آزمایش‌ها و تست‌های تخصصی انجام شده و همه معایب آن نیز رفع شده است.

در ابتدای این مراسم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، استاندار یزد و هیئت همراه از بخش‌های مختلف مجتمع تولیدی شهید رضایی نژاد اردکان بازدید کردند.

محموله 30 تنی کیک زرد به UCF اصفهان با حضور "علی اکبر صالحی" معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و هیئت همراه، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "محمدرضا تابش" نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، "عباس حیدری" مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، امام جمعه و فرماندار شهرستان اردکان و جمعی از مسئولان استان از محل "مجتمع تولیدی شهید رضایی نژاد" ارد‌کا‌ن ارسال شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دولت خود را موظف به عمل به قانون می‌داند

از فرانس 24 تا رویترز؛ بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌‌های خارجی

درج نام شهدای هسته‌ای دربیانیه‌های آژانس

0 نظر

ارسال نظر

capcha