محمود میرلوحی:

اگر عوارض دریافت نشود طرح زوج و فرد از بین می‌رود

اگر عوارض دریافت نشود طرح زوج و فرد از بین می‌رود

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی اخذ عوارض از شهرواندان در طرح زوج و فرد گفت: موضوع عوارضی شدن طرح زوج و فرد طی روزهای آینده به نتیجه می‌رسد و هم‌اکنون در حال بررسی و تصمیم‌گیری هستیم. آقای علیخانی عضو شورای شهر و سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با عوارضی شدن طرح زوج و فرد مخالف هستند، اما آقای پورسیدآقایی مدیر عامل سازمان حمل و نقل ترافیک تهران نظر دیگری دارد و با عوارضی شدن موافق است. من هم با نظر آقای پورسیدآقایی موافق هستم.
وی افزود: بحث بر سر افرادی است که مجاز نیستند به محدوده‌ی زوج و فرد وارد شوند و پلیس مدت‌هاست این افراد را هیچ جریمه‌ای نمی‌کند. اگر این عوارض دریافت نشود در واقع طرح زوج و فرد از بین می‌رود و هر کس با هر شماره پلاکی در هر روز هفته می‌تواند در این محدوده تردد کند.
عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر قرار بود این طرح لغو شود چرا برای آن مصوبه تعیین کردیم؟ اگر قرار باشد هر کس با هر شماره پلاکی در این طرح تردد کند عملا طرح زوج و فرد حذف می‌شود و باز هم نتایجی که قبلا شاهد آن بودیم اتفاق می‌افتد. مخالفین عوارضی شدن طرح زوج و فرد می‌گویند وقتی جریمه می‌گیریم دیگر نباید عوارض گرفت. اما نکته این‌جاست که پلیس دیگر جریمه نمی‌کند و در واقع ساز و کاری ندارد.
وی درباره‌ی پولی شدن تونل‌های تهران اظهار داشت: ما 56هزار میلیارد بدهی داریم و هنوز پول پروژه‌های قبلی پرداخت نشده و به امروز موکول شده است. شورای قبلی در پروژه‌ی پل صدر 500میلیون از چین فاینانس گرفت اما تا امروز هنوز پرداخت نشده است و ما باید با قیمت ارز امروز این هزینه را بپرداریم. برای پرداخت این هزینه باید دنبال منبع جدیدی باشیم که یکی از راهکارها عوارضی شدن تونل‌هاست.
عضو شورای شهر تهران بیان کرد: هر روز 17میلیارد سود پول‌هایی است که پرداخت نشده است. ما باید پروژه‌های اتوبان صیاد شیرازی، اتوبان شوشتری و خطوط متروی منطقه 22 تهران را اجرا کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم. در موضوع پولی شدن تونل‌ها اگر هزینه‌ای دریافت نکنیم تا 10 سال دیگر نمی‌توانیم هیچ پروژه‌ای را آغاز کنیم.
میرلوحی در پایان خاطر نشان کرد: بدهی‌های کنونی از دوره‌ی قبل به ما رسیده است. آقایان پول‌هایی استقراض کردند که آن‌ها را بازگردانی نکردند. از سال 93 حدود 12هزار میلیارد طلب پیمانکاران پرداخت نشده است. وام‌هایی هم که از بانک‌های ملی و شهر برای پروژه‌های پل صدر و تونل توحید گرفته بودند، پرداخت نشده است.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

واکنش اعضای شورای شهر به قتل شهردار سابق

مصرف زیاد نمک چه عوارضی دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha