عیدی بازنشستگان تا پایان بهمن پرداخت می شود

عیدی بازنشستگان تا پایان بهمن پرداخت می شود

به گزارش سراج24، جمشید تقی‌زاده در نشست خبری از افزایش اعتبار سفرهای بازنشستگان به 25 درصد خبر داد و گفت: سال گذشته این امکان برای صد هزار نفر فراهم بود اما در سال جاری برای 200 هزار نفر این سفرها را ایجاد کرده‌ایم.

وی ادامه داد: با این وجود 25 درصد به سقف سفرها افزوده شده و به این ترتیب 250 هزار نفر می‌توانند از سفرها استفاده کنند.

تقی‌زاده گفت: کمک هزینه سفر برای بازنشستگان و همراه آنها 740 هزار تومان است و برای این افراد علاوه بر تخفیف 50 درصدی هتل‌ها، برای غذا و خوراک آنها نیز 20 درصد تخفیف قائل شده‌ایم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد اعطای وام ضروری به بازنشستگان نیز گفت: این وام 5 میلیون تومانی تا امروز به 135 هزار نفر داده شده و طی دو ماه آینده مابقی واجدین شرایط وام را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: از ابتدای بهمن ماه ثبت‌نام برای وام ضروری 6 ماهه اول سال 98 آغاز شده و تا پایان اسفند ادامه دارد و از ابتدای فروردین ماه به 200 هزار نفر داده خواهد شد.

تقی‌زاده گفت: 2 هزار میلیارد تومان بودجه‌ای است که برای اختصاص وام ضروری به بازنشستگان در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: امیدواریم عیدی بازنشستگان به همراه حقوق آنها تا پایان بهمن ماه به حسابشان واریز شود و برای بحث پاداش‌های شاغلان نیز بر اساس مصوبات جدید دولت حق آنها محفوظ است.

وی از راه‌اندازی خانه‌های امید به تعداد 50 خانه خبر داد و گفت: در بحث بیمه تکمیلی نیز 30 درصد افزایش سقف داشته‌ایم و اعتبارات آن را از هزار میلیارد به 1400 میلیارد تومان افزایش داده‌ایم. به این ترتیب 2 میلیون نفر می‌توانند از این خدمات استفاده کنند همچنین 35 هزار بیمار خاص نیز از این خدمات بهره‌مند خواهند شد. 

تقی‌زاده از امضای اولین تفاهم‌نامه راه‌اندازی دهکده سلامت خبر داد و گفت: قرار شده هر استانداری زمین 20 هزار هکتاری در اختیار صندوق بازنشستگی قرار دهد تا این دهکده‌ها ایجاد شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ثبت‌نام فرزندان بازنشسته و اشتغال آنها خبر داد و گفت: استخدام 36 نفر از این فرزندان انجام شده است.

وی در بحث شفاف‌سازی، گفت: در راستای ایجاد اتاق شیشه‌ای اقدام شده و سامانه شفافیت هلدینگ‌ها راه‌اندازی شده به طوری که می‌توان به صورت آنلاین وضعیت شرکت‌ها سود و زیان‌دهی، نیروها و تولیدات آنها را رصد کرد.

تقی‌زاده حاکمیت شرکتی را از مباحث مهم اقتصادی دانست و گفت: پتروشیمی امیرکبیر به دلیل هماهنگی‌های بیشتر قرار است با پتروشیمی جم یکی شده و به این ترتیب زنجیره پتروشیمی کشور تکمیل شود.

وی در مورد شرکت‌های بحران زده نیز گفت: در یک سال گذشته تولیدات این شرکت‌ها بهتر شده به طور مثال وضعیت کفش ملی که در سال گذشته زیان‌ده بود و باید از رده خارج می‌شد امروز از زیان‌دهی خارج شده است. شرکت‌های آپادانا سرام، هواپیمایی آسیا و صبافولاد از جمله این شرکت‌ها هستند 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بر اصول معوقات از دولت و پیگیری ‌آنها تأکید کرد و گفت: اشتغال بازنشستگان در تعاونی‌ها و حمایت از استارت‌آپ‌ها دنبال می‌شود. 

تقی‌زاده در مورد کانون خدمات کشوری گفت: گروه‌های پنج‌گانه تشکیل شده، نشست‌های تخصصی با کمیسیون‌های مجلس برگزار کرده‌ایم و امیدواریم برای 6 ماهه سال آینده مصوبه را از مجلس گرفته و تحولی در وضعیت شاغلان و بازنشستگان داشته باشیم.

وی در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: این طرح به کمیسیون تلفیق رسیده و سعی می‌کنیم آنچه مورد تأکید ما است در صحن مجلس و در بحث بودجه‌ریزی اتفاق بیفتد و مسائلی مانند تورم روز و کاهش خرید بازنشستگان را در نظر بگیرد تا سال آینده، سال خوبی برای آنها باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: 15 هزار میلیارد تومان برای بحث همسان‌سازی برای سال 98 نیاز است که دولت 2 هزار میلیارد تومان پیشنهاد داد اما کمیسیون اجتماعی به کمیسیون تلفیق 8 هزار میلیارد تومان را پیشنهاد داده، هنوز نهایی نیست و امیدواریم به زودی محقق شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جزییات افزایش حقوق بازنشستگان در سال98

افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۸ مشخص شد/ ۱۳ درصد + ۲۶۱ هزار تومان

احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن در محور چالوس

0 نظر

ارسال نظر

capcha