افزایش 17.7 درصدی تولید فولاد ایران

افزایش 17.7 درصدی تولید فولاد ایران

به گزارش سراج24، بر اساس برآورد‌های انجمن جهانی فولاد، ایران در سال ۲۰۱۸ با تولید ۲۵ میلیون تن فولاد در رتبه دهم کشور‌های جهان از این لحاظ قرار دارد. تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۷ برابر با ۲۱.۲ میلیون تن بوده است. به این ترتیب تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال پیش از آن ۱۷.۷ درصد افزایش یافته است.

ایران در سال ۲۰۱۷ در رتبه سیزدهم قرار داشت و کشور‌های ایتالیا، تایوان و اوکراین بالاتر از ایران قرار داشتند که در سال ۲۰۱۸۸ پس از ایران قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، کشور‌های ژاپن، آلمان، ترکیه، اوکراین، فرانسه، اسپانیا، کانادا، لهستان، اتریش، پاکستان، سوئد، تایلند، امارات و قطر در سال ۲۰۱۸ کاهش تولید فولاد داشتند. بیشترین کاهش مربوط به اتریش با کاهش ۱۵.۵ درصدی بوده است.

انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود از تولید فولاد در جهان، اعلام کرد تولید فولاد جهان در سال گذشته میلادی با ۴.۶ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۷ به ۱۸۰۸.۶ میلیون تن رسیده است.

بر اساس این آمار، چین با تولید ۹۲۸.۳ میلیون تن فولاد در رتبه نخست جهان در سال ۲۰۱۸ قرار دارد و هند و ژاپن به ترتیب با تولید ۱۰۶.۵ میلیون تن و ۱۰۴.۳ میلیون تن رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داد‌ه‌اند.

ایران در جایگاه دهم تولید فولاد دنیا /چین با میزان ۷۸۱ میلیون تن بزرگترین مصرف کنندگان فولاد دنیا است

رتبه‌های چهارم تا دهم نخست تولیدکننده فولاد در جهان در سال ۲۰۱۸ به ترتیب، آمریکا، کره جنوبی، روسیه، آلمان، ترکیه، برزیل، ایران هستند.

همچنین چین با ۷۸۱ میلیون تن، آمریکا با ۹۹.۹ میلیون تن، هند با ۹۵.۴ میلیون تن، ژاپن با ۶۴.۵ میلیون تن، کره جنوبی با ۵۴.۱ میلیون تن بزرگترین مصرف کنندگان فولاد دنیا هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دلار کمترین واکنش را به اقدام جدید ایران در خصوص برجام داشت

موافقان و مخالفان صندوق‌های تسهیلات و قرض الحسنه‌های خانگی چه می‌گویند؟

تبعات رشد نقدینگی در اقتصاد ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha