بیوگرافی شهید اسماعیل حقی

بیوگرافی شهید اسماعیل حقی

به گزارش سراج24، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید اسماعیل حقی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

فرازی از زندگینامه شهید:
شهید اسماعیل حقی به سال ۱۳۴۵ در روستای علی بیگلو محال نازلوچای از توابع شهرستان ارومیه، در یک خانواده کشاورز و مذهبی دیده به جهان گشود. پس از طی دوران طفولیت، تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی در همان روستا به پایان رساند. سپس به علت تنگدستی خانواده، از ادامه تحصیل محرو ماند و جهت کمک به اقتصاد خانواده به شغل کارگری مشغول شد.
از نظر خصوصیات اخلاقی، فردی مؤمن و انقلابی بود و اخلاقش در میان اعضای خانواده الگو و نمونه بود. در مراسم عزاداری عاشورای حسینی در دستجات سینه زنی و زنجیرزنی شرکت می‌نمود. علاقه شدیدی به امام راحل داشت و در راهپیمایی‌های باشکوهی که توسط مردم مسلمان و انقلابی صورت می‌گرفت، شرکت می‌کرد.
با آغاز جنگ تحمیلی عراق و تجاوز به مرزهیا مقدسمان توسط صدامیان کافر، شهید اسماعیل حقی برای انجام خدمت سربازی از طریق سپاه پاسداران به منطقه کردستان اعزام شد و در تاریخ ۱۳۶۴/۳/۲۱ در پادگان مالک اشتر در حین آموزش، در اثر انفجار نارنجک به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
روحش شاد و یادش گرامی باد

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

به یاد سردار شهید حسین املاکی

مستند «مجید بربری» امروز از شبکه یک پخش می‌شود

جشن امضای زندگینامه شهید مجید قربانخانی در نمایشگاه کتاب برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha