پیش‌بینی کولاک برف و هشدار سیلاب‌ در تهران

پیش‌بینی کولاک برف و  هشدار سیلاب‌ در تهران

به گزارش سراج24، امروز با ورود سامانه بارشی به کشور از جنوب غرب و غرب افزایش ابر و بارش باران، برف و وزش شدید باد در این مناطق آغاز می‌شود که به‌تدریج با تقویت این سامانه بارشی گستره فعالیت آن به دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی کشیده می‌شود.

شدت بارش‌ها امروز برای استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان،‌ خوزستان، کردستان و چهارمحال بختیاری، آذربایجان غربی و شرقی خواهد بود. این سامانه فردا در کل نیمه غربی کشور و به‌صورت پراکنده در شمال شرق کشور فعال است، ضمن این‌که بیشینه بارش روز دوشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر به‌صورت برف و کولاک پیش‌بینی شده است.

در استان‌های واقع در جنوب غرب به‌صورت رگبار، رعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها پیش‌بینی شده است. همچنین فردا سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در خوزستان، تهران، البرز و قزوین، بارش باران و تگرگ در استان‌های  خوزستان، ایلام، بوشهر و فارس را خواهیم داشت.

با توجه به وزش باد شدید روز دوشنبه خیزش گرد و خاک در جنوب غرب کشور پیش‌بینی شده است.

روز دوشنبه با شمالی شدن جریان‌ها به‌روی دریای خزر، بارش در نیمه غربی سواحل آغاز و در گیلان تشدید می‌شود. سه‌شنبه گستره بارش‌ها بخش‌هایی از شمال شرق،‌ شرق، سواحل دریای خزر و جنوب را در برمی‌گیرد. این سامانه بارشی چهارشنبه به‌تدریج از نوار شرقی کشور خارج می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سیل وحشتی که مسئولان به جامعه تزریق کردند

علل برفک دهان چیست؟

تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۸ اسفند)

0 نظر

ارسال نظر

capcha