تغییر طرح زوج و فرد در سال ۹۸

تغییر طرح زوج و فرد در سال ۹۸

به گزارش سراج24، سردار محمد رضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهرن بزرگ در خصوص اجرای طرح ترافیک اظهار کرد: به طور طبیعی طرح زوج یا فرد نسبت به ابتدای شروع آن که به سال ۸۴ باز می‌گردد، اثربخشی آن کاهش یافته است.

وی افزود: سال ۸۴، تعداد ۲ میلیون خودرو در سطح شهر تهران در حال تردد بودند و همه روزه یک میلیون «معادل ۵۰ درصد» آن اجازه ورود به محدوده را داشتند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: در حال حاضر اگر صرفا پلاک خودرو‌های شهر تهران را در نظر بگیریم، حدود ۴ میلیون پلاک تهران در سامانه شماره گذاری ثبت شده است؛ که طبعاً ما شاهد افزایش نسبی حجم ترافیک و آلودگی ناشی از آن هستیم.

سردار مهماندار گفت: در شرایط فعلی، راه برون رفت از مسئله آلودگی هوا و کاهش حجم ترافیک محدوده زوج یا فرد، تغییر در مدیریت این محدوده است و در این شرایط اگر بخواهیم به مردم فشار اقتصادی نیاوریم و طرح‌های غیر عوارضی و غیر پولی ورود به این محدوده را دنبال کنیم، به نظر می‌رسد تقسیم بندی پلاک‌های خودرو‌ها به ۳ دسته به نحوی که از ۶ روز هفته هرکدام از این دسته‌ها قادر به استفاده و تردد در دو روز هفته باشند، راهکار مناسب تری برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا باشد.

وی در پایان بیان کرد: طرح پیشنهادی در مقایسه با طرح موجود علی رغم اینکه حجم ورودی را از ۵۰ درصد به ۳۳ درصد کاهش می‌دهد؛ در تعداد روز‌های مجاز برای تردد تفاوت چندانی ندارد چرا که عملاً در حال حاضر با توجه به اینکه در روز پنج شنبه طرح اعمال نمی‌شود و دارندگان پلاک‌های فرد، ۲ روز در هفته مجاز به تردد در محدوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جزئیاتی از محدودیت های گواهینامه پایه سه

اعلام شرایط و نحوه ثبت نام طرح ترافیک مشاغل خاص و خبرنگاران

اعتراض پلیس راهور نسبت به اخذ دو هزینه عوارض و جریمه از شهروندان بابت یک تخلف+سند

0 نظر

ارسال نظر

capcha