حجاب دوشادوش عقل و حیاست+فیلم

حجاب دوشادوش عقل و حیاست+فیلم

به گزارش سراج24، هر کسی برای اینکه آرامش داشته باشد، به ابزار‌های مختلف نیاز دارد. یکی از این ابزار‌ها حیا است. حیا دوشادوش عقل، انسان را به جلو می‌برد و حجاب را به وجود می‌آورد. حجت الاسلام و المسلمین محمد پویا پژوهشگر دینی و کارشناس مذهبی نیز به تشریح این موضوع پرداخت.

عقل و عفت همیشه با هم مقرونند + فیلم

وی در اینباره بیان کرد: باید از عقل برای فهمیدن موضوع حجاب استفاده بکنیم. سوال بسیاری این است که آیا عقل به تنهایی می‌تواند حجاب را داوری کند؟ انسان با حجاب به انسان‌های دیگران اجازه‌ی دیدن بدنش را نمی‌دهد. عقل معمولا با حیا مقرون است. عقل به انسان اجازه‌ی بی حیایی نمی‌دهد.

عقل و عفت همیشه با هم مقرونند + فیلم

این کارشناس مذهبی در ادامه اظهار کرد: جامعه به این موضوع نیاز دارد که آرامش روحی داشته باشد. بی حجابی آرامش روحی جامعه را به هم می‌ریزد. وقتی خانم‌ها با حجاب باشند، نگرش‌ها به سمت کنترل نگاه می‌رود. اما اگر بی حیایی و هرزگی مد شود، آثار بدی برای آحاد جامعه دارد. بی حجابی باعث می‌شود که نگاه ها، نگاه‌های شحوانی و غریزی شود و اساسا داوری نسبت به آن جامعه با جامعه‌ی عفیف متفاوت باشد، چرا که احتمال دارد همیشه و در هر لحظه یک رفتار نامربوط و زشت رخ دهد.

عقل و عفت همیشه با هم مقرونند + فیلم

حجت الاسلام و المسلمین پویا در خصوص تبعات منفی بی حجابی گفت: خود بانوان و برخی از آحاد جامعه به این هیجان کاذب در جامعه دامن زده اند. برای همین است که در بسیاری از کشور‌ها این موضوع که مردم چه بپوشند، قانون ندارد، اما میزان برهنگی حد و مرز دارد. حتی در کشور‌های آزاد غربی میزان برهنگی حد و مرز دارد. چراکه هر چقدر در جامعه تحریک بالا برود، آرامش از بین می‌رود.

عقل و عفت همیشه با هم مقرونند + فیلم

در ادامه می‌توانید فیلم این مصاحبه را مشاهده و دانلود کنید.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط

واکنش خانه سینما در پی انتخاب فاطمه معتمدآریا به عنوان رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران

شهرهای زیبای جهان از نگاه گاردین+تصاویر

برنده جایزه بهترین بازیگر اسکار تاکنون سریال پر حاشیه «بازی تاج و تخت» را ندیده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha