خبری از پرداخت حقوق‌ها به کارمندان دولت آمریکا نیست

خبری از پرداخت حقوق‌ها به کارمندان دولت آمریکا نیست

به گزارش سراج24، در شرایطی که کنگره و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه توافق کردند که چندین آژانس دولت فدرال که ۳۵ روز تعطیل بودند را بازگشایی کنند، ۸۰۰ هزار نفر از کارکنان دولتی که بیش از یک ماه است،حقوق نگرفته‌اند همچنان باید تا هفته آینده صبر کنند تا  دستمزدشان را دریافت کنند.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در این مورد نوشت که اگر چه کارکنان به سر کارهای خود باز می گردند و ترامپ قانونی را امضا کرد که طبق آن با آغاز کار دولت در سه هفته آینده موافقت شده است، با این حال پرداخت حقوق به این افراد چند روز به تعویق می افتد. کارکنان باید ساعت کاری خود را وارد کنند و  سازمان ها هم آن را تائید کنند و سپس وزارت خزانه داری آمریکا باید میلیاردها دلار را پرداخت کند.

مقامات اسبق دولت فدرال و مسئولین بخش حقوق و دستمزد معتقدند که این روند احتمالا تا پنجشنبه، جمعه و یا حتی شنبه آینده طول خواهد کشید و همین تاخیر می تواند پیامدهای منفی برای هزاران نفر از کارکنانی داشته باشد که با مسایل اقتصادی مربوط به تعطیلی دولت آمریکا دست به گریبان هستند.

مجلس سنای آمریکا بامداد شنبه به‌طور یکپارچه طرح پیشنهادی ترامپ برای پایان دادن به تعطیلی دولت فدرال ایالات متحده را تصویب کرد.این طرح – که البته شامل درخواست بودجه ۵.۷ میلیون دلاری مورد نظر ترامپ برای ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک نمی‌شود – اکنون باید برای تایید به مجلس نمایندگان و سپس جهت ابلاغ به دفتر رئیس‌جمهور آمریکا ارسال شود.

تعطیلی دولت آمریکا از ۳۵ روز پیش (۱ دی‌ماه) در پی عدم موافقت نمایندگان کنگره با تأمین بودجه ۵ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک آغاز شد و از بیست و دومین روز، رکورد تعطیلی ۲۱ روزه دولت «بیل کلینتون» رئیس جمهور اسبق در سال ۱۹۹۵-۱۹۹۶ را شکسته و طولانی‌ترین تعطیلی دولت فدرال در تاریخ آمریکا لقب گرفت. ۸۰۰ هزار کارمند دولت فدرال در نتیجه این تعطیلی بدون حقوق و دستمزد ماندند. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| پیام مهمی که بعد از آشوب‌های ایران برای آمریکا و کشورهای منطقه ارسال شد

فیلم| تسویه حساب آمریکایی‌ها با ایران در عراق

پوستر| مذاکره: راه نفوذ

0 نظر

ارسال نظر

capcha