آخرین وضع آب و هوای کشور در ۶ بهمن ماه+جدول

آخرین وضع آب و هوای کشور در ۶ بهمن ماه+جدول

به گزارش سراج24، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز بارش پراکنده در جنوب شرق، شمال خراسان جنوبی و بخش‌هایی از شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی رخ می‌دهد، بعدازظهر شنبه و صبح روز یکشنبه افزایش غبار و غلظت آلاینده‌های جوی برای شهر‌های صنعتی دور از انتظار نیست.

روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب و غرب کشور افزایش ابر و بارش در این مناطق آغاز می‌شود و بتدریج با تقویت این سامانه گستره فعالیت آن به تمام دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران می‌رسد.

روز دوشنبه این سامانه در کل نیمه غربی کشور و دامنه‌های البرز مرکزی و برخی مناطق شمال شرق فعال بوده و بیشینه بارش در این روز درغرب کردستان، استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، جهار محال بختیاری و شمال کهگیلویه و بویر احمد است. ضمن آنکه بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف و کولاک خواهد بود و در استان‌های واقع در جنوب غرب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه با تداوم جریان‌های جنوبی برای نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما حدود ۵ تا ۸ درجه پیش بینی می‌شود که از بعدازظهر دوشنبه با شمالی شدن جریان‌ها بر روی دریای خزر اواخر وقت بارش در نیمه شرقی سواحل شروع می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین وضع آب و هوای کشور در سی و یکم اردیبهشت ۹۸

آخرین وضع آب و هوای کشور در بیست و چهارم اردیبهشت

کشاورزان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

0 نظر

ارسال نظر

capcha