ارائه مستندات تخلف در سازمان خصوصی‌سازی به قوه قضائیه

ارائه  مستندات تخلف در سازمان خصوصی‌سازی به قوه قضائیه

به گزارش سراج24، احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار منتشر شده درباره ممنوع الخروجی پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی و تکذیب این موضوع از سوی وی، گفت: در این‌باره مقام قضایی بیانیه‌ای صادر و صدا و سیما نیز این موضوع را انعکاس داد.

وی با بیان اینکه مجلس نیز مدارک و مستنداتی درباره تخلفات انجام شده در سازمان خصوصی را به مقامات قضایی ارجاع داده است، ادامه داد: با توجه به مدارکی که به قوه قضائیه ارائه شده در اولین گام رئیس سازمان خصوصی‌سازی برای اینکه در دسترس باشد ممنوع‌الخروج شده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس با تاکید براینکه دولت در واگذاری‌ها به بخش خصوصی به‌گونه‌ای عمل کرده که تولید ملی را از بین برده است، اضافه کرد: برای همین موضوع هم ادله‌های فراوانی از سوی نمایندگان به دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله قوه قضائیه ارائه شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه فرصت‌های که دولت می‌توانست با برنامه‌ریزی‌های مناسب به نحوه احسن از آنها استفاده کند را تبدیل به چالش کرده است، اضافه کرد: به طور مثال اگر اسنادی که ویکی‌لیکس از ماشین‌سازی تبریز منتشر کرده را مطالعه کنید مشاهده می‌کنید که در آنجا ذکر شده این کارخانه می‌تواند پشتوانه بالقوه صنعت ایران باشد.

علیرضابیگی عنوان کرد:حال نگاه کنید دولت این صنعت را چگونه به فردی با دانش کم واگذار کرده و بعد از آن مشخص شده که پشت‌پرده آن ارقام نجومی بوده که با رشوه و فساد از مقامات بانک مرکزی به میزان نیم میلیارد دلار از جهت ثبت سفارش دریافت شده و در بازار آزاد آن را به فروش رسانده‌اند و همان فردی که این ثبت سفارش را انجام داده امروز در حال محاکمه به عنوان اخلال‌گر ارزی است.

وی اظهار داشت: نمایندگان مستندات خود درباره واگذاری ماشین‌سازی تبریز، پالایشگاه کرمانشاه، آلومینیوم هرمزگان، هپکو و کشت و صنعت کارون و نیشکر هفت تپه را به محاکم قضایی ارسال کرده‌اند و باید محاکم قضایی قصور یا تخلف در این واگذاری را تعیین تکلیف کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با تاکید براینکه سناریوی در واگذاری برخی شرکت‌های دولتی به افراد خاص نوشته شده است، افزود: آقای پوری حسینی در چند وقت اخیر اعلام کرد برای فروش یک شرکت، خریداری وجود نداشت و ما مجبور شدیم قیمت مزایده را نصف کنیم که این خود نمونه‌ای از تخلفات انجام شده در این سازمان است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اضافه کرد: وقتی بررسی اجمالی در روند واگذاری‌ها داشته باشید مشخص می‌شود که به طور مثال واگذاری ماشین‌سازی تبریز با نیشکر هفت‌تپه در ارتباط بوده است.

علیرضابیگی با اعلام اینکه آقای دژپسند وزیر فعلی اقتصاد پیش از جلسه رای اعتماد خود، به نمایندگان قول داده بود که پوری‌حسینی را از ریاست سازمان خصوصی‌سازی عزل کند، گفت: پس از رای اعتماد آقای دژپسند به نمایندگان اعلام کرد در راستای تعهدی که به شما داده‌ام به پوری‌حسینی گفته‌ام که فکر کار برای خودش باشد و در تیم بنده دیگر جای ندارد. ولی امروز وزیر اقتصاد نیز از زیر بار مسئولیتی که بر عهده گرفته شانه خالی می‌کند.

وی ادامه داد: این سوال امروز پیش آمده  که چرا دولت حاضر است هزینه‌های هنگفتی برای ابقای پوری حسینی در سازمان خصوصی سازی پرداخت کند. به نظر می‌رسد عواملی بالاتر از وزیر اقتصاد به دنبال نگه داشتن رئیس سازمان خصوصی در این پست هستند که نمایندگان به دنبال شناسایی این عامل یا عوامل هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه شد

ارجاع تخلفات روحانی در موضوع سند 2030 به قوه قضائیه

رئیس قوه قضاییه اعضای حقوقدان شورای نگهبان را منصوب نمی‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha