«جشنواره فیلم مقاومت» در شهر دمشق برگزار می‌شود

«جشنواره فیلم مقاومت» در شهر دمشق برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از برگزاری «هفته سینمای مقاومت» در سوریه خبر داد و افزود: برگزاری این رویداد سینمایی در دمشق در راستای امضای تفاهمنامه‌ای صورت می‌گیرد که با حضور «مراد شاهین» رئیس سازمان سینمایی سوریه در تهران تفاهمنامه‌اش امضا شده بود.

وی ادامه داد: در راستای تعامل فرهنگی با کشور‌های حوزه مقاومت، تفاهمنامه‌ای بین جشنواره با آقایان علی ظاهر رئیس موسسه الرسالات لبنان و مراد شاهین رئیس امور سینمایی سوریه امضا شده بود که جشنواره در لبنان با نمایش چهار فیلم سینمایی «سرو زیر آب»، «ماجرای نیمروز»، «امپراطور جهنم» و «تنگه ابوقریب» و تعدادی آثار مستند برگزار شد و برنامه ریزی برای برپایی جشنواره در سوریه برای فروردین ماه ۹۸ صورت گرفته است.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اضافه کرد: تمایل فیلم سازان سوریه به موضوع مقاومت بسیار حائز اهمیت است. امروز ما در یک جبهه فرهنگی مشترک هستیم که منحصر به لبنان، سوریه و عراق نمی‌شود. اگر اتفاقات خوبی در بین فیلم سازان دنیا بیفتد، به عنوان واژه بیداری فرهنگی از آن یاد می‌کنیم که توجه جدی به مضامین مقاومت و جریان ضدصهیونیستی دارد و شاید می‌خواستند این صدا‌ها خاموش بماند که امروز در فضای رسانه در حال رفع شدن است.

دبیر جشنواره مقاومت عنوان داشت: برگزاری «جشنواره فیلم مقاومت» در سوریه در ادامه سلسله هفته‌های سینمای مقاومت در این دوره است که در شهر دمشق برگزار می‌شود و همزمان با برگزاری جشنواره در سوریه جمعی از سینماگران ایرانی نیز، به این کشور سفر می‌کنند. همچنین، نمایش فیلم‌های ایرانی، برپایی جلسات نقد و بررسی و نشست‌های پرسش و پاسخ با رسانه‌ها و هنرمندان و سینماگران و مدیران فرهنگی و سینمایی و ... از برنامه‌های پیش‌بینی شده در این جشنواره است.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان‌های مختلف کشور همزمان با هفته بسیج طی روز‌های ۵ تا ۹ آذر در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

«قصه دلبری» به چاپ هفتم رسید

فراس الخطیب، مهاجم تیم ملی سوریه جام ملت‌ها را از دست داد

جایزه ویژه جشنواره مقاومت به مریلا زارعی رسید+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha