سرپرست وزارت بهداشت خبر داد

اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور

اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور

به گزارش سراج24، سعید نمکی امروز در حاشیه بازدید از مرکز جامع سلامت سورک در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: درمان و آموزش پزشکی، اجرا و فراگیرشدن طرح پزشک خانواده، سیستم اجرا و تهیه پرونده الکترونیک سلامت از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت بوده و استان مازندران در اجرای طرح پزشک خانواده و سیستم اجرا و تهیه پرونده الکترونیک سلامت، پیشگام بوده است.

وی افزود: مازندران و گلستان اولین پایگاه‌هایی هستند که طرح پزشک خانواده در آن اجرا می‌شود و مصمم هستیم طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت را به‌عنوان به‌جامانده‌های قانونی از برنامه پنجم اجرایی شود.

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به طرح مالیات بر درآمد پزشکان و جلوگیری از فرار مالیاتی گفت: همکاران طبیب زحمات زیادی می‌کشند و جامعه پزشکی صادقانه کنار مردم حضور دارند و درباره مالیات معتقد هستیم اجحاف است اگر بخواهیم جامعه پزشکی را به‌ازای خدمت، ادب کنیم، معترض این بحث هستیم و مجلس نیز باید با نگاه قدرشناسانه نسبت به این مقوله نگاه داشته باشند.

نمکی تصریح کرد: ممکن است فرار مالیاتی را در بخش‌های مختلف داشته باشیم اما معتقدم پزشکان بروزتر از دیگر اقشار در پرداخت مالیات هستند و اگر قرار است درباره فرار مالیاتی پروژه‌ای دنبال شود باید نسبت به همه اقشار مکانیزم‌هایی تهیه شود.

وی ادامه داد: استقرار سیستم پزشک خانواده هزینه‌ها را در نظام سلامت منطقی‌تر می‌کند. این طرح در سراسر کشور اجرا می‌شود و قطعاً تا آغاز دولت بعدی و اواخر سال آینده 80 درصد کشور تحت پوشش طرح پزشک خانواده خواهند آمد.

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره کمبود دارویی گفت: در زمینه داروی مهم هیچ کمبودی نداریم و مردم موارد را به سازمان غذا و دارو خبر دهند و نگرانی در این بخش وجود ندارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

عفونت قارچی در کمین ناخن‌ها+ علائم و روش‌های درمان

نسخه هایی که نه فارسی است و نه قابل خواندن!

علل خستگی همیشگی چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha