سیدی: بیرانوند از لحاظ ژنتیکی شجاع و دلیر است

سیدی: بیرانوند از لحاظ ژنتیکی شجاع و دلیر است

به گزارش سراج24، محسن سیدی، مربی دروازه بان های سابق علیرضا بیرانوند، درباره عملکرد بی نظیر بیرانوند در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات بیان کرد: پیشرفت و درخشش علیرضا بیرانوند مختص به یک نفر نیست و بلکه حضور انسان‌های زیادی سبب شد تا بیرانوند به جایگاه کنونی خود برسد. در مجموعه نفت تهران مدیران و مربیانی بودند که سبب شدند فوتبالیست‌های بزرگی مانند بیرانوند، وحید امیری، وریا غفوری و ... پرورش یابند و در تیم ملی فوتبال ایران بازی کنند.

او افزود: از سال ۱۳۸۳-۱۳۸۴ استعدادیابی در باشگاه نفت را آغاز کردیم که سبب شد تا فوتبالیست‌های بزرگی پرورش یابند. علیرضا بیرانوند عملکرد خوبی داشت و با توجه به استعدادی که در او مشاهده کردیم، او را از سال ۱۳۸۸ به تیم بزرگسالان آوردیم و توانست خودش را نشان دهد. بیرو نقاط قوت‌ زیادی دارد که یکی از آن‌ها کار با توپ است که او به خوبی این کار را انجام می‌دهد و مانند مدافع پوششی (سوییپر) عمل می‌کند.

سیدی ادامه داد: نکته دوم مهم در مورد عملکرد خوب بیرانوند این است که او اجازه نمی‌دهد تا توپ به سمتش بیاید و خودش به سمت آن حمله می‌برد که سبب می‌شود تا تیم نتواند حمله یا از ضربات دوم استفاده کند. بیرانوند از لحاظ ژنتیکی و ... شجاع و دلیر است و این موضوع می‌تواند به دروازه بان‌ها کمک زیادی کند.

مربی دروازه بان‌های سابق علیرضا بیرانوند در خصوص پرتاب‌های بلند این بازیکن خاطرنشان کرد: پرتاب‌های بلند این بازیکن به ژنتیک و شرایط زندگی گذشته این بازیکن باز می گردد که توانسته پرتاب‌های بلندی داشته باشد. بازی‌های محلی و پرتاب سنگ و ... سبب شده تا او پرتاب‌های بلندی انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: شک  نکنید علیرضا بیرانوند می‌تواند در تیم‌های برتر دنیا از جمله منچستریونایتد، چلسی و ... بازی کند و می‌تواند به آن جایگاه برسد. رقابت دروازه بان ها در اروپا بسیار نزدیک است و دروازه بان تیم ملی ایران می‌تواند در این باشگاه‌ها بازی کند. همیشه که با بیرانوند در تمرینات صحبت می‌کردم به او می‌گفتم "می‌توانی درمنچستر بازی کنی و شک ندارم که این اتفاق رخ می‌دهد".

سیدی در پایان گفت: اتفاق خوبی که برای بیرانوند رخ داد، این بود که او در تمرینات باشگاهی با دروازه بان‌های بزرگی مانند سوشا مکانی، وحید شیخ ویسی، حامد فلاح زاده و ... تمرین می‌کرد که آن‌ها نیز به پیشرفت او کمک می‌کردند. بیرانوند در سال ۱۳۹۲ که هدایت نفت برعهده گل محمدی بود، توانست پیشرفت زیادی کند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حضور بیرو در پرسپولیس!

واکنش دروازه‌بان مطرح اروپایی به پرتاب‌های بیرانوند

نیروی انتظامی شکایت خود را از دروازه بان سرخپوشان پیگیری می کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha