کارشناس برجسته‌ی مسائل خاورمیانه:

اسرائیل همان کودکی‌ست که سنگی را به خانه‌ی همسایه می‌اندازد و فرار می‌کند

اسرائیل همان کودکی‌ست که سنگی را به خانه‌ی همسایه می‌اندازد و فرار می‌کند

اصغر زارعی کارشناس برجسته‌ی مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی حملات اخیر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه اظهار داشت: توطئه‌ی سنگین و پرهزینه‌ی نظام سلطه با همکاری رژیم صهیونیستی و دولت‌های منطقه از جمله عربستان و امارات با شکست روبه‌رو شده است. شرایط در خاورمیانه متحول شده است و هم‌اکنون برنامه دشمنان که مقابله با نفوذ انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای ایران بود، از بین رفته است.
وی افزود: دشمن با رشد انقلاب اسلامی به وحشت افتاد و قصد داشت با تشکیل گروه‌های انحرافی و افراطی مثل داعش چهره‌ی اسلام را تخریب کند. البته برای این موارد برنامه‌ریزی داشت و با حمایت سرویس اطلاعاتی اسرائیل، به ابوبکر البغدادی به عنوان خلیفه‌ی داعش آموزش‌های حکومت‌داری داد. بعد از هفت سال و نیم همه‌ی هزینه‌ها و برنامه‌های آن‌ها به شکست و توطئه‌های آن‌ها به قدرتمندتر شدن نیروهای مقاومت انجامید.
این کارشناس برجسته تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی بیش از هر زمانی احساس نگرانی و ترس دارد. نگرانی آن‌ها تا پیش از این از نیروهای حزب‌الله بود، اما امروز می‌دانند که نیروهایی موسوم به مقاومت از شرق افغانستان و پاکستان تا پشت دیوارهای اسرائیل آماده شده‌اند تا رژیم جعلی صهیونیستی را به کام نابودی بکشانند. هفتاد سال از عمر منحوس این رژیم جعلی می‌گذرد و این روزها آن‌ها گستره‌ی قدرت و نفوذ نیروهای مقاومت را بیش از پیش درک می‌کنند.
وی در خصوص علت حملات نظامی اسرائیل به سوریه و عقب‌نشینی فوری پس از حملات گفت: حملات رژیم صهیونیستی به مواضع سوریه قطعا از روی ترس، شکست و ضعف است. اسرائیل همان کودکی‌ست که سنگی را به خانه‌ی همسایه می‌اندازد و فرار می‌کند. آن‌ها از درون در حال اضمحلال و ازهم‌پاشیدگی و از بیرون تحت فشار نیروهای قدرتمند مقاومت هستند.
وی در ادامه گفت: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند 25 سال دیگر اثری از آن‌ها روی زمین نخواهد بود. این حقیقتی است که حتی بسیاری از بزرگان یهود هم به آن واقف‌اند و به آن اعتراف کرده‌اند.
این کارشناس برجسته تاکید داشت: حضور ایران در سوریه با هماهنگی دولت سوریه انجام شده و اگر ایران بخواهد واکنشی به رفتارهای رژیم صهیونیستی بدهد حتما ملاحظاتی را در نظر می‌گیرد که در آن به مردم سوریه آسیبی نرسد و برای این اقدام با دولت سوریه هماهنگ خواهد بود.
زارعی در پایان درباره‌ی برنامه‌ی ایران مقابل رفتار تنش‌زای رژیم صهیونیستی اظهار داشت: همان‌طور که فرمانده‌ی محترم سپاه پاسداران گفت، ایران در زمان مناسب به اقدامات تنش‌زای آن‌ها پاسخ خواهد داد و هیچ‌کدام از شیطنت‌های رژیم جعلی صهیونیستی بی‌پاسخ نخواهد ماند. جمهوری اسلامی با صبر پیشه کردن در زمان مناسبی اقدامی مدبرانه و هوشمندانه انجام خواهد داد.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

گزینه‌های مختلفی از برخورد با عوامل ترور روی میز ایران است

پیگیری و مجازات قطعی عاملان ترور شهید فخری‌زاده در دستور کار قرار گیرد

شهادت دانشمند موشکی+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha