همتی مطرح کرد:

واردات نفت از ایران از سوی ژاپن آغاز شد

واردات نفت از ایران از سوی  ژاپن آغاز شد

به گزارش سراج24، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی مطلبی را تحت عنوان شروع واردات نفت ایران به ژاپن را حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: بعد از کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ترکیه امروز ژاپن نیز عملیات واردات نفت از ایران را آغاز کرد.

وی متذکر شد: به تدریج درآمدهای جدید نفتی در کنار ده ها میلیارد دلار منابع فعال بانک مرکزی در نزد بانک های خارجی که پشتیبان قوی و مطمئن تجارت کشورمان است، به چرخه تجاری وارد می شود. صادرات غیر نفت کشورمان نیز با تفاهماتی که صادرکنندگان با همکاری من می کنند به تدریج در خدمت واردات کشورمان قرار می گیرد. قبلا خدمت مردم عزیزمان عرض کرده بودم در داخل کشور ذخایر بسیار مطلوب ارزی به صورت اسکناس در حدی است که نیازهای واقعی مردم را به طور کامل تامین می کند.

همتی در ادامه نوشت: البته عوامل مختلفی در داخل و خارج مایوس از تاثیرگذاری بر عرضه و تقاضا، تلاش می کنند با ایجاد جو روانی و دادن پالس های منفی بازار را از نظر روانی تحت تاثیر قرار بدهند. نکته جالب درمورد این روزهای بازار ارز، کم رمق بودن تقاضا در صرافی ها و نرخ سازی دلالان در فضای مجازی است بانک مرکزی این روزها جور سمت تقاضا را خواهد کشید!

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اقتصاد بدون نفت

عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

افزایش قیمت طلا کوتاه‌ مدت خواهد بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha