یوتیوب و نت‌فلیکس ضد چالش ۲۴ ساعت با چشم‌بندقیام کردند+عکس‌ها

یوتیوب و نت‌فلیکس ضد چالش ۲۴ ساعت با چشم‌بندقیام کردند+عکس‌ها

به گزارش سراج24، با فراگیر شدن چالش Bird Box با الهام از فیلمی از همین نام، با هنرنمایی ساندرا بولاک و وقوع چندین اتفاق مرگبار و خطرناک مانند تصادف‌های با ماشین، یوتیوب با قدرت تمام ویدیوهای دعوت به این چالش را حذف می‌کند و نت‌فلیکس از کاربران‌اش خواسته به این چالش پایان دهند.

در گذشته، یوتیوب به طور ضمنی تلاش داشت، جلوی خشونت و فعالیت‌های آسیب‌زا و خطرناک را بگیرد و انتشار فیلم‌های منجر به مرگ را ممنوع کرده بود.

اکنون این شبکه اجتماعی واضح و صریح به مبارزه با چالش‌ها و شوخی‌های خطرناکی مانند چالش «۲۴ ساعت با چشم‌بند» برخاسته است.

فورا این چالش را متوقف کنید

در تازه‌ترین مورد، یوتیوب در حال حذف کلیپ‌ها و فیلم‌های چالش Bird Box است. چالشی که مردم را دعوت به رانندگی با چشمان بسته می‌کند. مردم سعی می‌کنند در این چالش از فیلم ترسناک Bird Box پخش شده از نت‌فلیکس تقلید کنند.

این چالش به شدت خطرزا تا کنون باعث چندین تصادف در ایالات‌ امریکا شده است. این چالش، علاوه بر خود افراد، جان دیگران را هم به خطر می‌اندازد.

یوتیوب در اطلاعیه‌ای از تمام دارندگان حساب‌های کاربری خواسته به دعوت مردم برای چالش Bird Box پایان دهند. کاربران‌ یوتیوب ۲ ماه فرصت دارند با بررسی و بازبینی کلیپ‌های ویدیویی انتشاری، آن‌ها را به‌روزرسانی و حذف کنند.

فورا این چالش را متوقف کنید

این شبکه اجتماعی صریحا اعلام کرده هرگونه نقض قوانین با حذف ویدیو روبرو خواهد شد.

نت‌فلیکس هم پس از پخش فیلم جعبه پرنده (Bird Box) و بازدید ۴ میلیونی آن در چند روز نخست، احساس خطر کرده و با انتشار پیام «لطفا با این چالش BOX BURN به خود آسیب نزنید»، از کاربران خواسته انتشار فیلم‌های این چالش را متوقف کنند.

نت‌فلیکس در توییت خود اضافه کرده است: «ما نمی‌دانیم این ماجرا از کجا شروع شده اما ضمن احترام به عشق، پسرها و دخترها اگر یک آرزو برای سال ۲۰۱۹ داشته باشند، این است که کارشان به بیمارستان نکشد.»

تا کنون فیلم Bird Box بیش از ۴۵ میلیون بازدیدکننده داشته است. در این فیلم ترسناک، یک بیماری مرموز و کشنده از طریق چشم به دیگران منتقل می‌شود و شخصیت‌های فیلم برای در امان ماندن از این بیماری، باید چشم‌بند استفاده کنند.

فورا این چالش را متوقف کنید

«مورگان آدامز» یکی از مشهورترین ویدیوبلاگرهای یوتیوب با چالش «۲۴ ساعت با چشم‌بند» آغازکننده این چالش بود و باعث تشویق بسیاری برای پیوستن به این چالش شد.


فورا این چالش را متوقف کنید

یک پزشک

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

وقتی غذا خوردن در یوتیوب میلیون ها دلار سود دارد!

پسربچه ۷ ساله ایرانی مورد توجه رسانه‌های عربی قرار گرفت+فیلم

چالش 10 سال گذشته با تصویر چهره‌های سیاسی جهان+عکس‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha