معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛

کاهش وابستگی به خارج از کشور، با توانمند سازی صنعت خودرو

 کاهش وابستگی به خارج از کشور، با توانمند سازی صنعت خودرو

به گزارش سراج24، به نقل از شاتا، فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تولید ۸۱۶ هزار و ۵۵۳ دستگاه خودرو طی ۱۰ ماهه سال جاری افزود: خودرو ساز‌ها موظف هستند با افزایش تیراژ تولید برای انجام تعهدات قبلی نسبت به خریداران، اقدام و حداکثر ۲۰ درصد تولید روزانه را می‌توانند به فروش فوری محصولات با قیمت حاشیه بازار اختصاص دهند.

مقیمی در خصوص آن دسته از تعهدات خودروسازان به مشتریان که در شرایط کنونی امکان تحویل آنها نیست، گفت: خودروسازان مکلف هستند از کلیه سبد خودرو‌های قابل تحویل نسبت به انجام تعهدات خود در قبال مشتریان اقدام کنند.

وی با تاکید بر اجرای اولتیماتوم وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص احقاق حقوق مردم در فروش خودرو تصریح کرد: سیاست وزارتخانه حمایت حداکثری از مشتریان است لذا کلیه تعهدات قطعی شرکت‌های عرضه کننده خودرو باید با قیمت مندرج در قرارداد به مصرف کنندگان تحویل داده شود و خودرو ساز‌ها باید با انجام تعهدات و تسریع در ارایه خودرو به مشتریان مانع از تضییع حقوق مصرف‌کننده و ایجاد نارضایتی شوند.

معاون صنایع وزیر صنعت، معدن وتجارت تصریح کرد: صنعت خودرو سازی کشور در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته و تولیدکنندگان باید با درک شرایط موجود نسبت به توانمند سازی این صنعت و کاهش وابستگی به خارج از کشور اقدام کنند.

وی با اشاره به لزوم اجرای اهداف کیفی صنعت خودرو براساس انتظارات و نیاز‌های مشتریان گفت: میزان تحقق اهداف کیفی در شورای سیاستگذاری خودرو به صورت دوره‌ای مورد پایش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مهم‌ترین بخشی که می‌تواند برای رونق تولید فعالیت کند، ستاد تسهیل است

۷ شهرک صنعتی در استان مازندران و گلستان متحمل خسارت شدند

حضور وزیر صنعت و معدن در گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha