تشریح پرداخت بسته حمایتی دولت به کشاورزان و روستائیان

تشریح  پرداخت بسته حمایتی دولت به کشاورزان و روستائیان

به گزارش سراج24، مهدی ابارشی درباره آخرین جزئیات از پرداخت بسته حمایتی به کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: مبلغ ۲۰۰ هزار تومان روز پنج شنبه ۲۷ دی ماه به حساب مستمری بگیران بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر واریز شد.

وی در ادامه درباره اینکه این پول به حساب یارانه افراد واریز شده یا خیر گفت: بسته حمایتی دولت به حسابی که افراد به ما معرفی کرده و مستمری بازنشستگی آن‌ها به آن واریز می‌شود به عنوان کمک معیشت واریز شد.

وی درباره شیوه استفاده از این بسته گفت: این پول به صورت نقدی به حساب افراد واریز شده و محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد و مشمولان مشروط به خرید کالا نشده اند.

ابارشی با بیان اینکه به حساب ۱۰۰ هزار نفر این بسته حمایتی دولت واریز شد افزود: در نظر داریم در مرحله بعدی برای تمام بیمه شدگان روستایی و عشایر که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند این بسته واریز شود که رایزنی با سازمان برنامه و بودجه هم جهت انجام مرحله دوم انجام شده و امیدواریم شرایط برای پرداخت مرحله بعدی تا پایان سال فراهم شود.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان تهران گفت: این ۱۰۰ هزار نفر مستمری بگیران روستایی و عشایر بودند. صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستتائیان و عشایر سازمانی هم تراز تامین اجتماعی است که خدمات بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری فوت برای روستائیان و عشایر و کسانی که تحت پوشش تامین اجتماعی نیستند ارائه می‌کند.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان تهران بیان کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند که حدود ۱۰۰ هزار نفراز این تعداد در قالب بازنشستگی و از کارافتادگی از سازمان حقوق دریافت می‌کنند.

ابارشی درباره اقدامات افرادی که شامل این طرح می‌شوند و مبلغ بسته حمایتی به حسابشان واریز نشده گفت: این افراد باید به دفاتر کارگزاری بیمه در شهرستان‌ها و مناطق روستایی و یا به مدیریت استانی محل سکونت خود مراجعه و اعلام کنند که به حساب آن‌ها واریز نشده است. این بسته برای بیش از ۹۵ درصد مشمولان واریز شده و فقط برای ۵ درصد به مشکل خورده است که ظرف ۴ روز آینده مشکلات برطرف می‌شود و وجه به حسابشان واریز می‌شود. شناسمنانمه و شماره حساب این افراد نزد ما وجود دارد. کار سختی نیست.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان تهران گفت: ۲۰۰ هزار نفر از مددجویان کمیته و بهزیستی به طور مشترک تحت پوشش بیمه کشاورزان و عشایر هستند و این افراد از کمیته امداد و بهزیستی سد معیشیتی دریافت کرده اند. به این صورت که ۲۰۰ هزار نفر از طریق کار مشترک تامین اجتماعی و کمیته امداد و بهزیستی بسته گرفته اند و ۱۰۰ هزر نفر توسط ما از این بسته برخوردار شده اند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها به اراضی جنوب شرق استان تهران

حد مجاز نیترات در خوراکی‌ها چقدر است؟

روستای چم شیر در حال زیر آب رفتن است+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha