تشریح سردار کمالی از اهداف طرح جریمه مشمولان غایب

تشریح سردار کمالی از اهداف طرح جریمه مشمولان غایب

به گزارش سراج24، سردار موسی کمالی با طرح این سوال که چرا تصویب مجدد طرح جریمه مشمولان غایب، غیرمنطقی است اظهار کرد: یکی از اهداف این قانون کاهش تعداد مشمولان غایب که سنی از آنها گذشته، بود، اما نتیجه عکس داد چون تعداد مشمولان غایب در زمان تصویب این قانون دو میلیون و یکصد هزار بود در حال حاضر به دو میلیون و ششصد هزار رسیده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تعداد کسانی که بیش از 8 سال غیبت دارند و از طرح استفاده می‌کنند نیز سالانه کمتر از هزار نفر است اما هر ساله چند هزار نفر به غایبان اضافه می‌شود تا بعد از 8 سال جریمه استفاده کنند.

کمالی با بیان اینکه این طرح باعث کمبود سرباز شده، گفت: اجرای این طرح فشار زیادی به سربازان در حال خدمت وارد می‌شود و احساس تبعیض و بی‌عدالتی در بین سربازان رواج یافته و روحیه آنها را تضعیف کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام نیروها، با کار کارشناسی و استدلال قوی، با تداوم این طرح مخالف هستند، از سوی دیگر این طرح نیروهای مسلح را برای ارائه تسهیلات از جمله کاهش خدمت گرویه از مشمولان و حتی استمرار وضعیت فعلی بسته است، در نتجیه با حساب سرانگشتی اجاری این قانون هیچ توجیه منطقی ندارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۲۴۰ هزار سرباز در سال جاری آموزش تخصصی دیده‌اند

۳۰ هزار سرباز از نقاط مختلف کشور در مناطق سیل زده اخیر حضور پیدا کردند

دانستنی‌های سربازی؛ چه مدت باید به خدمت سربازی رفت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha