در سال ۹۷ چند تن مواد مخدر کشف شد؟

در سال ۹۷ چند تن مواد مخدر کشف شد؟

به گزارش سراج24، سردار محمد مسعود زاهدیان در حاشیه بازدید نمایندگان کشورهای دوبلین (روسیه، ترکیه، مجارستان، آلمان، ایتالیا، فرانسه و ...) از نمایشگاه دائمی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از پیشروترین کشورها در عرصه مبارزه با مواد مخدر در دنیا پرچمدار است و با توجه به میزان کشفیاتی که دارد تنها کاشف کلان در جهان شناخته می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه در سالهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی میزان کشفیات موادمخدر حدود دو هزار و 700 کیلو بوده، تصریح کرد: در سال جاری این میزان به بیش از 580 تُن رسیده که با فداکاری، تلاش و از خودگذشتگی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر، مرزبانان و دیگر همکاران این مهم تحقق یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 2001 میلادی تولید مواد مخدر در کشور افغانستان 185 تُن بوده و این مقدار امروزه به بیش از 10 هزار تُن افزایش یافته که این موضوع در راستای اهداف استکباری صورت گرفته است.

زاهدیان ادامه داد: کشورهای بیگانه به بهانه تأمین امنیت و مقابله با قاچاق مواد مخدر در افغانستان حضور یافتند اما شاهد استفاده از گروه‌های تروریستی در این زمینه با توجه به درآمد کلان آن هستیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه خاستگاه و مقصد تولیدکنندگان موادمخدر بیشتر کشورهای اروپایی را شامل می‌شود، افزود: گردش مالی اصلی این تولیدکنندگان نیز اروپا بوده اما حمایتهای بین‌المللی در این عرصه بسیار ناچیز است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا متذکر شد: براساس گزارش وزارت مبارزه با موادمخدر افغانستان حدود 60 میلیارد دلار گردش مالی تولید موادمخدر در این کشور است که تنها 10 درصد از این مبلغ در افغانستان و مابقی در اروپا صورت می‌گیرد، بنابراین با توجه به این امر باید در همان جا نسبت به فلج کردن این موضوع اقدام شود.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه کنترل تردد قاچاقچیان و شبکه‌های قاچاق در مرزهای زمینی کشور با دقت صورت می گیرد شاهد تغییر مسیر آنها هستیم که بخشی از این تغییر به مسیر دریا سوق پیدا کرده است.

زاهدیان با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی به تنهایی جور دنیا را می‌کشد، گفت: این یک تکلیف شرعی است که سبب شده تا نقش خود را به صورت جهانی نیز در عرصه مبارزه با مواد مخدر ایفا کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کشف ۳۲۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در بیست و دومین مرحله از اجرای طرح رعد

دستگیری قاچاقچی موادمخدر در جنوب تهران

تعدادی از محکومان موادمخدر مشمول عفو می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha