مسئولانی که پیام انقلاب را دریافت نکرده‌اند

لواسان در چنگ آقازاده‌ها /خودشان زمین را می‌خورند، سگ‌هایشان مردم را!

لواسان در چنگ آقازاده‌ها /خودشان زمین را می‌خورند، سگ‌هایشان مردم را!

به گزارش سراج24 چند روزی هست که مسئله‌ی ساخت و ساز غیر مجاز یک ویلا منتسب به همسر خانم فاطمه سادات حسینی نماینده‌ی مردم تهران در مجلس بر سر زبان‌ها افتاده است. البته بحث ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه لواسان سال‌هاست که در جریان است. افراد صاحب قدرت و نفوذ از هر جناح سیاسی، پول‌های خود را به این منطقه می‌آورند و بدون توجه به قانون، در هرجایی که میلشان باشد ویلا و کاخ می‌سازند. از وسط رودخانه گرفته تا روی تپه و دامنه‌ی کوه و ارتفاعات غیر مجاز. در مناطق ممنوعه ساختمان‌های غیرمجاز می‌سازند و پس از ورود شهرداری به میدان، چند روزی کار متوقف می‌شود و پس از طی مراحل اداری رانتی و پرداخت مقداری رشوه رای تخریب کمیسیون ماده 100 را به جریمه‌ی نقدی تبدیل می‌کنند و در نهایت به ادامه‌ی ساخت و ساز می‌پردازند و این سرنوشت اغلب ملک‌های منتسب به سیاسیون و صاحبان قدرت در منطقه لواسانات است.

حجت اسلام لواسانی امام جمعه لواسان در یک گفتگوی زنده‌ی تلویزیونی با برنامه‌ی تهران20 از وجود تخلفات گسترده در منطقه لواسان گفت و تصریح کرد: 4 سال است درگیر مبارزه با فساد و ساخت و سازهای غیر مجاز هستیم و در برخی موارد نیز توانسته‌ایم برخی افراد را به دادگاه بکشانیم ولی مشکل اصلی ما فشاری است که افراد صاحب نفوذ و قدرت بر لواسان می‌آورند و با استفاده از رانت و لابی کارهای خلاف قانون خود را پیش می‌برند. متاسفانه مشخص است که عزم جدی برای مبارزه با این تخلفات در قوه‌ی مجریه و قوه‌ی قضائیه وجود ندارد.

 

حمله سگ‌های آقازاده‌ها به یک دختربچه در لواسان

در تازه ترین اتفاق حادثه بوقوع پیوسته در منطقه لواسان روزجمعه ۲۳ آذرماه، یک خانواده تهرانی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به پارکی در شهر لواسان رفته بودند؛ مورد حمله دو سگ بدون قلاده و کنترل قرار می‌گیرند که در این حادثه بهار، دختر مشغول بازی در این پارک از ناحیه‌ی دست و پا دچار جراحت سنگین شد.

پدر بهار، دختر مجروح شده در این حادثه گفت: «ما روز تعطیل برای تفریح و دوچرخه سواری دخترم به این پارک در لواسان رفتیم. تا اینکه یک خودرو در خیابان مجاور پارک می‌کند و یکباره دو سگ که در تصویر منتشر شده هم عکس‌شان موجود است از نژادهای پیتبول و ژرمن شپرد بدون قلاده و کنترلی از خودرو خارج شدند و دور ما را می‌گیرند. یکباره صاحبان سگ فریاد می‌زنند که کسی از جایش تکان نخورد اما دخترم بهار حسابی ترسید و به همین خاطر به سمت مادرش دوید که همین کار باعث تحریک و حمله سگ‌ها به بهار شد».

پدر دختر مجروح در این حادثه به خبرنگار گفت: «دخترم بعد از این حادثه ضربه شدید روحی خورده‌است. شب‌ها در خواب جیغ می‌کشد، مدت طولانی به مدرسه نرفت و برای بهبود این وضعیت به روانپزشک مراجعه کردیم و در حال حاضر هم شرایط مناسبی برای صحبت کردن ندارد و به شدت وحشت زده‌است. تنها خواسته ما این است که قانونی وجود داشته باشد که حمل و نگهداری این نوع سگ‌ها را ممنوع کند. طبق تحقیقات و جستجوهایی که بعد از این حادثه انجام دادیم. سگ پیتبول در برخی از کشورهای دنیا ممنوع است و در صورت حمل و نقل باید پوزه‌بند داشته باشد. اما این سگ حتی قلاده هم نداشت و کاملاً از کنترل صاحبانش خارج بود و تازه بعد از اتفاق طبق عکسی که یکی از دوستانم گرفت اقدام به بستن قلاده شد. اما متأسفانه خاطی با ما برخورد مناسبی نداشتند و بعد از اینکه ما از صاحب سگ شکایت کردیم. پدرشان برخورد مناسبی با ما نداشتند و حالا هم که حادثه خبری شده نسبت‌های ناروایی به ما دادند مثل درخواست پول بیشتر که از این بابت واقعاً گله مندیم...»

با توجه به پیگیری‌های انجام شده ظاهرا خانواده این دختر از سوی صاحبان سگ‌ها تهدید شده‌اند و به هیچ عنوان تمایلی برای مصاحبه با خبرنگاران ندارند. یکی از آشنایان این خانواده که در روز حادثه در محل حاضر بودند به خبرنگار سراج گفت: از شب گذشته تماس‌هایی با پدر بهار گرفته شده است و پس از این تماس‌ها او تمامی درخواست‌ها برای مصاحبه با خبرنگاران را رد می‌کند.

مشخص نیست این افراد چه کسانی هستند که در روز روشن چنین سگ‌های خطرناکی را به میان مردم می‌آورند و پس از وقوع چنین حوادثی، بدون هیچ نگرانی، آسیب دیدگان را این‌گونه تهدید می‌کنند.

سگ رام نشدنی که در دنیا ممنوع است

یکی از سگ‌های این حادثه سگ پیتبول است. سگی با نژاد آمریکایی که در خود کشور آمریکا هم با وجود عادی بودن حضور سگ‌ها پرورش و نگهداری آن حتی برای نگهبانی هم ممنوع است. خصوصیات وحشیانه این سگ باعث شده علاوه بر آمریکا در برخی از کشورهای جهان مانند فرانسه، لهستان، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، رومانی، سوئد، پرتغال، کانادا ونزوئلا پورتوریکو، اکوادر، استرالیا، فنلاد، نروژ، روسیه، اوکراین، بلاروس، ترکیه و سنگاپور نیز ممنوع باشد. اما متأسفانه در کشور ما به آسانی پرورش، نگهداری و حتی به فروش می‌رسد که تعداد آنها در شهرهای همجوار پایتخت زیاد است.

این سگ بیشتر به کار قاچاقچیان و خلافکاران میاید چون می‌خواهند کسی مزاحم کارشان نشود. سر این حیوان مستطیل شکل و گونه‌های پهنی دارد و دارای بدن عضلانی، قدرتمند و چابک است و نمی‌توان او را به راحتی رام کرد و حتی می‌توان گفت رام شدنی نیست و هنگام جابه‌جایی حتماً باید با «پوزه‌بند» حمل شود تا در صورت عدم کنترل نتواند به کسی آسیب برساند.

پس از حواشی و اخبار منتشر شده از منطقه لواسان، این‌طور به نظر می‌رسد که منطقه‌ی لواسان تبدیل به ایالتی خود مختار برای جولان قدرتمندان و آقازاده‌ها شده است. ظاهرا مسئولان این منطقه پیام انقلاب اسلامی را دریافت نکرده و همچنان سیستم طاغوتی را در ساختار اداری خود حفظ کرده اند! حادثه‌ی حمله سگ به این کودک یادآور قانون کاپیتولاسیون در زمان حکومت پهلوی است که می‌گفت: اگر یک سگ امریکایی به شاه ایران حمله و او را زخمی کند، سیستم قضایی ایران حق ندارد با سگ امریکایی برخورد کند و قضاوت درباره این موضوع بر عهده‌ی دولت امریکا است! امروز در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی متاسفانه شاهد اجرایی شدن این قانون به شکل دیگری هستیم. متاسفانه طبقه اشراف هرچه می‌خواهد می‌کند و قانونی برای ایستادگی در مقابل آن‌ها وجود ندارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حضور وزرای راه و شهرسازی و نفت در کمیسیون عمران

سومین مناظره‌ی زاکانی و تاجزاده با محوریت انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی

آقای کچل در بهارستان تذکر گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha