تشریح تازه ترین اقدامات محرومیت زدایی سپاه پاسداران

تشریح تازه ترین اقدامات محرومیت زدایی سپاه پاسداران

به گزارش سراج24، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان در گفتگو با 18:30 گفت: بهره‌برداری از 5400 طرح عمرانی محرومیت‌زدایی سپاه در قالب قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی نیروی زمینی در مرزهای کشور صورت گرفته است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه طرح‌های عمرانی در دورافتاده‌ترین نقاط مرزی کشور انجام شده است گفت: این نقاط در مناطق حساس مرزی و مناطقی که کمتر به آنها توجه شده است و یا امکان حضور نهادها و دستگاه‌های دیگر وجود ندارد انجام شده است.

سردار پورجمشیدیان با ابراز اینکه محرومیت‌زدایی با امنیت و ایجاد شغل رابطه نزدیکی دارد، افزود: اگر در مناطق محروم و مرزی به ایجاد شغل و افزایش سطح اقتصادی مردم توجه شود کنار حضور نظامی، امنیت پایدار به‌وجود خواهد آمد.

 معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اظهار اینکه "نگاه ما به امنیت یک نگاه پایدار است" گفت: امنیت پایدار همان نگاهی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مد نظر دارد، زمانی اتفاق می‌افتد که مؤلفه‌های مختلف و همه‌جانبه را در نظر گرفته باشیم.

او افزود: یکی از مصادیق امنیت، امنیت نظامی در مرزها است که با حضور نیروی نظامی برقرار می‌شود که ممکن است بدون حضور نظامی به مخاطره بیفتد اما با حضور مردم و ایجاد طرح‌های عمرانی اشتغال‌زا امنیت پایدار و دائمی به‌وجود می‌آید.

او با اعلام اینکه "تاکنون 16هزار شغل مستقیم در مرزهای دورافتاده ایجاد کرده‌ایم" اضافه کرد: کنار امنیت نظامی مرزنشینان آرامش در زندگی و رفع دغدغه‌های اقتصادی آنها آرامش پایدار را به‌دنبال خواهد داشت و از مهاجرت به شهرها جلوگیری می‌کند.

پورجمشیدیان با تذکر اینکه مرزنشینان باید شغل داشته باشند تا دنبال قاچاق نروند گفت: برخی از مرزنشینان که کار قاچاق می‌کنند سودجو نیستند اما از روی ناچاری و بیکاری اقدام به قاچاق می‌کنند.

سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان با اشاره به اینکه در مرزهای جنوب شرقی کشور برخی از مردم که شناسنامه ایرانی دارند هنوز کپرنشین هستند و آب آشامیدنی ندارند، گفت: تأمین مواد غذایی، خدمات عمرانی روستایی، بهداشتی و شغل جزئی از امنیت پایدار و جلوگیری از آسیب‌پذیری کشور است.

او با ابراز اینکه برخی مرزنشینان و روستائیان کفش ندارند، یادآور شد: باید مشکل اساسی مرزنشینان را به‌وسیله ایجاد شغل و مسکن برای همیشه برطرف کرد.

او با اظهار اینکه تأمین امنیت پایدار تنها وظیفه سپاه پاسداران نیست گفت: نیروی زمینی سپاه پاسداران رسیدگی به مناطق محروم را جزئی از رسالت خود می‌پندارد و اقدام به بستن قراردادهای مختلف تولید مسکن کرده است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به زحمات دولت در محرومیت‌زدایی افزود: تلاش‌های دولت کفایت نمی‌کند. اکنون 7 گروه مهندسی در مناطق محروم در حال فعالیت هستند. ما حاضریم 50 درصد هزینه‌های طرح‌هایی را که سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف برای محرومیت‌زدایی مناطق مرزی و کم‌بضاعت ارائه می‌کنند به‌عهده بگیریم.

پورجمشیدیان اعلام کرد: در هر پروژه عمرانی در مناطق محروم که با مشارکت هر گروه و سازمانی صورت گیرد همکاری می‌کنیم و نیازی به نام بردن از اسم نیروی زمینی سپاه نیست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بخش مهم و خطرناک قدرت ما پنهان است/ شاهد جهش قدرت دریایی ایران هستیم

قرائن و شواهد نشان از نزدیک بودن تحقق آزادی قدس شریف دارد

دستور فرمانده کل سپاه برای هرگونه تهدید از سمت نیروهای تروریست آمریکا /فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha