آن روزها، این روزها/

ایران طلای زیر زمینی خاورمیانه

ایران طلای زیر زمینی خاورمیانه

به گزارش سراج24، بخش معدن از عمده ترین بخش های تامین کننده مواد اولیه بخش صنعت و مصالح مورد نیاز برای ایجاد ساختمان، بنادر، سدها و فرودگاه به شمار می رود. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد معادن فعال در استان های مختلف کشور  به تعداد انگشتان بود اما در حال حاضر در بخش اکتشافات و استخراج معادن به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کرده ایم.

امروزه شمار معادن در کشور به بیش از ۶۰۰۰ معدن رسیده است و  معادن سنگ آهن، مس، سنگ های تزئینی، کانی های فلزی، آهن اسفنجی، شمش، طلا، فولاد و… در درآمدزایی و اقتصاد کشور نقش بسزایی دارند.

بهروز حسین پور عضو هیئت مدیره خانه معدن، گفت: معادن به دلیل تأثیر چشمگیری که بر پیشرفت اقتصاد، مانند تولید و اشتغال دارند  یکی از  بزرگترین بخش های مولد  اقتصاد کشور محسوب می‌شوند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران  شکوفایی این صنعت آغاز شد بطوریکه استفاده از توان داخلی، حمایت از کارگر ایرانی، تمرکز  بر داخل و قطع وابستگی به خارج قوت گرفت.

عضو هیئت مدیره خانه معدن  افزود: بیش از ۹۰ درصد واحدهای معدنی فعال توسط بخش خصوصی و کارآفرینان اداره می شود و با توجه به وجود فضای مناسب سرمایه گذاری، در چند وقت اخیر برنامه ریزی های زیادی برای احیا معادن کوچک صورت گرفته است که این موضوع گویای توانمندی‌های معدنی در کشور است.

حسین پور گفت : با توجه به ظرفیت های خوبی که در گستره ایران وجود دارد، می توان از معادن به نام یک مسیر برای پیشرفت اقتصادی نام برد و این موضوع بر اساس آخرین مطالعات سازمان زمین شناسی جهانی قابل استنباط است؛ چرا که از ایران به عنوان طلای زیر زمینی خاورمیانه نام برده می شود.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

معادن مس جهان طی سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲.۳ درصد افزایش یافت

معادله چند مجهولی پرداخت حقوق؛ تهدید خط فقر برای کارگران

واریز عیدی در روز‌های پایانی سال به بی نظمی بازار و تراکم ترافیکی می‌انجامد

0 نظر

ارسال نظر

capcha