حجاب، یک موضوع عقلانی است+عکس ها و فیلم

حجاب، یک موضوع عقلانی است+عکس ها و فیلم

به گزارش سراج24، دغدغه‌ی حجاب موضوعی نیست که فقط در برهه‌ای ذهن انسان را به خود معطوف کند. انسان همیشه در اندیشه اش موضوع حجاب را بررسی می‌کند. در خصوص اثبات موضوع حجاب با حجت الاسلام و المسلمین محمد پویا پژوهشگر دینی و کارشناس مذهبی گفتگو کردیم.

برای اثبات حجاب به شرع نیاز نداریم + فیلم

وی گفت: درباره‌ی حجاب باید به این نکته توجه کرد که جدا از چهارچوب‌های عرفی و دینی، عقل می‌تواند مزیت حجاب بر بی حجابی را اثبات کند. یعنی موضوع حجاب جزو مستقلات عقلی است و می‌توان به این نتیجه رسید که داوری عقل نسبت به این مفهوم مثبت است. اگر ما از مزایای حجاب و آن چه که عقل درک می‌کند، لیستی تهیه کنیم، به راحتی عقل می‌تواند، قضاوت کند که حجاب کنترل حریم انسان را بر عهده می‌گیرد.

برای اثبات حجاب به شرع نیاز نداریم + فیلم

این کارشناس مذهبی ادامه داد: ما انسان‌ها وقتی در جامعه هستیم و با دیگران مراوده می‌کنیم، با سبک رفتارمان علامت‌هایی به دیگران می‌دهیم که تا چه حد می‌توانند با ما ارتباط برقرار کنند. انسان با حجابش نوع رابطه و سطح رابطه اش با طرف مقابل را می‌تواند نشان دهد. کسی که حجابش را رعایت نمی‌کند، یک سیگنال بد به اطرافیان می‌دهد. باید عقل انسان حکم کند که هر کسی نمی‌تواند از من کام ببرد و به موی من نگاه کند و با این نیت و قصد سو بخواهد بهره جویی کند. به نظرم اصلا فهم این مطلب کار سختی نیست.

در ادامه می‌توانید ویدیوی صحبت حجت الاسلام و المسلمین پویا را مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

چه میزان پوشاندن پا مقابل نامحرم و هنگام نماز برای بانوان واجب است؟

حجاب در ادیان مختلف+تصاویر

چگونه با فرد روزه خوار باید رفتار شود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha