پولی شدن معابر تهران از دورغ تا واقعیت

پولی شدن معابر تهران از دورغ تا واقعیت

به گزارش سراج24، علی پیرحسینلو با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اخذ عوارض از تونل‌ها و معابر خاص اظهار کرد: علی رغم توضیحات شهردار، رییس شورای اسلامی شهر تهران و تاکیدات مقامات دیگر مبنی بر این که قرار نیست عوارضی از معابر و تونل‌ها اخذ شود، اما هنوز ارقامی همچون اخذ ۳۰۰۰ تومان یا ۶۰ هزار تومان در رسانه‌ها مطرح می‌شود.

وی افزود: لازم است که در مورد این موضوع توضیحاتی ارائه شود، چرا که در ماده ۱۵۸ برنامه دوم توسعه شهرداری که در زمان آقای قالیباف مصوب شده است در مورد اخذ عوارض از معابر تاکید شده است و حتی بنا بود که شهرداری لایحه‌ای برای اخذ عوارض در سال ۹۳ بدهد که در آن دوره مسکوت باقی ماند.

پیرحسینلو افزود: در دوره مدیریت آقایان نجفی و افشانی بر شهر تهران مکارم حسینی، معاون مالی لایحه‌ای را در این خصوص تهیه کرد و برای نظر خواهی آن را به معاونت حمل و نقل داد، اما با این که این بحث چند سال بود مطرح شده، اما اعلام کردیم که برنامه‌ای برای اجرای آن نداریم.

مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل  ترافیکی شهرداری تهران با بیان این که خبر دریافت اخذ عوارض تونلی برای سال ۹۸ از اساس دروغ است، خاطر نشان کرد: اگر برنامه‌ای داشتیم حتما خودمان زودتر آن را اعلام می کردیم، نه این که یک رسانه با انتشار دروغ اخبار نسبت به فضاسازی اقدام کند.

وی با اشاره به این که دریافت اخذ عوارض در اولویت شهرداری تهران نیست، در این باره، گفت: شهردار تهران، رییس شورای اسلامی شهر تهران و معاون شهردار همه توضیحات لازم را در این خصوص داده‌اند و انتشار اخبار این چنینی فضاسازی است.

پیرحسینلو در پایان صحبت‌های خود و همچنین در مورد انتشار خبری مبنی بر اخذ عوارض ۳۰۰۰ تومانی، گفت: اخباری منتشر شده است که حتی این عدد به ۶۰ هزار تومان هم می رسد، اما باید این را بگویم که این یک دروغ است. چرا که در هیچ پیشنهادی، در هیچ مرحله ای از مباحث و در هیچ دوره‌ای هیچ رقمی  اعلام نشده است و حالا این بحث ۳۰۰۰ تومان داستان سرایی است و تنها در راستای تخریب سازی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اگر عوارض دریافت نشود طرح زوج و فرد از بین می‌رود

هرگونه تعیین نرخ برای تردد از تونل‌های تهران از اساس کذب است

شهرداری موظف به دریافت عوارض تردد در تونل‌های شهری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha