محسن هاشمی:

عوارض ترد از تونل‌ها شایعه‌ای بود که تکذیب نشد

عوارض ترد از تونل‌ها شایعه‌ای بود که تکذیب نشد

به گزارش سراح24، محسن هاشمی در ابتدای یکصدوسیزدهمین جلسه شورای شهر با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و 22 دیماه سالگرد تشکیل شورای انقلاب به فرمان امام خمینی گفت: شورای انقلاب به نوعی اولین شورا در نظام و مادر همه مجامع قانون گذاری جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه صورتجلسات شورای انقلاب به قلم دکتر شیبانی عضو پیشکسوت ادوار شورای اسلامی شهر تهران که دبیری شورای انقلاب را نیز برعهده داشتند، تقریر شده است گفت:  این اسناد ارزشمند که در اختیار آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار داشت، قرار است بزودی طی مراسمی از طرف خانه موزه آیتالله هاشمی رفسنجانی به مناسبت دهه فجر تحویل سازمان اسناد و کتابخانه ملی شود تا مورد استفاده پژوهشگران و علاقمندان تاریخ انقلاب اسلامی قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه و در تذکری به موضوع عوارض استفاده از تونل‌های شهری تهران گفت: در بررسیها مشخص شد خبری ابتدا بصورت شنیده و شایعه در رسانهها منعکس شد و تکذیب هم نشد.  در مطبوعات پیش نویس این لایحه منتشر شد که  فرایند کارشناسی نداشت. اظهارنظر و گمانهزنی در مورد وضع عوارض یا هر دریافتی مشابه از شهروندان تهرانی، نیز در حیطه اختیارات مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهر تهران است و ارائه لوایح پیشنهادی نیز باید با امضای شهردار تهران و در مجلس شورای اسلامی از طریق شورای عالی استانها صورت پذیرد.

هاشمی افزود: بنابراین انتشار مطالب بیاستناد قانونی و گمانهزنیهایی که به تشویش اذهان عمومی و نگرانی شهروندان میانجامد با ناپختگی و تغییر مکرر ارقام پذیرفته نیست و از شهردار تهران میخواهم که نسبت به ساماندهی فعالیتهای رسانهای پراکنده معاونت‌ها و شهرداریهای مناطق در فضای مجازی در قالب مشخص شده در ساختار مدیریت شهری اقدام کرده و دیگر شاهد این نوع اقدامات نباشیم.

وی گفت: همچنین لازم میدانم به حکم وظیفه از تمام کسانی که در  آیین بزرگداشت دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سراسر کشور شرکت کرده یا با ایراد سخنرانی و انتشار مقاله اقدام به تجلیل از ایشان کردند، بویژه ریاست محترم جمهور قدردانی کنم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه البته برخی اظهار نظرها نیز در فضای مجازی صورت گرفت که این گرامیداشت را نوعی تقدیس تلقی کردند افزود: این در حالی است که نه خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی و نه یاران و بزرگانی که از ایشان تجلیل کردند، هاشمی را مقدس و بری از اشتباه و خطا نمی‌دانند.

هاشمی گفت: رفتار آیتالله هاشمی رفسنجانی همانند هر فرد دیگری ، می تواند توام با خطا باشد که نیازمند نقد و بازنگری است و نکته قابل اهمیت آنجاست که نخستین منتقد هاشمی، خود ایشان است، در خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی مواردی وجود دارد که ایشان به تند بودن یک موضع و رفتار خود در زمان نوشتن خاطرات در شامگاه همان روز اشاره و در روزهای بعد در پی جبران آن، تلاش می کنند.

وی اظهار داشت: امروزه نیز نقد رفتار و تصمیمات آیت الله هاشمی رفسنجانی، بصورتی سازنده و بدون توهین ، تهمت و دستکاری تاریخ، از نظر ما مثبت تلقی می شود و از انتقاد کارشناسی عملکرد ایشان مانند تجلیل از خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی قدردانی می‌کنیم.

رئیس شورای شهر تهران هدف تجلیل از آیت الله هاشمی رفسنجانی را نه تبلیغ ایشان که ترویج  ویژگی های مثبت او در جامعه برشمرد و افزود:  هاشمی دیگر در دنیا نیست که به تبلیغ نیاز داشته باشد بلکه دنیای ما و جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به ویژگی های مثبت او نظیر عقلانیت، صبر، مدارا، دوری از افراط و تفریط و اعتدال نیازمند است و تجلیل از هاشمی، ترویج این ویژگی هاست، همانگونه که نقد سازنده هاشمی، در چارچوب عقلانیت و منطق نیاز امروز ماست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

انتصابات جزء اختیارات شهردار است و شورا در آن دخالت نمی‌کند

شهرداری در برپایی سفره‌های افطاری بریز و بپاش نکند

تاکید هاشمی بر افزایش وام بلاعوض خرید موتورسیکلت‌های برقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha