استقرار ناو جنگی آمریکا در نزدیکی سواحل سوریه

استقرار ناو جنگی آمریکا در نزدیکی سواحل سوریه

به گزارش سراج24، به نقل از اسپوتنیک، یک مقام آمریکایی گفته است که خروج تجهیزات و سخت‌افزارهای نظامی از سوریه آغاز شده و در مرحله کنونی ایالات متحده تصمیمی برای خارج کردن سربازان خود از سوریه ندارد.

روزنامه وال استریت ژورنال به‌نقل از مقام‌های ناشناس نظامی نوشته است که ایالات متحده ناو جنگی موسوم به "کارسارگ" را در مدیترانه نزدیکی سواحل سوریه مستقر کرده است.

این روزنامه افزود: ناو جنگی مستقرشده در مدیترانه قادر به حمل 1800 نظامی و ده‌ها دستگاه خودروی زرهی است. این ناو همراه با سایر کشتی‌های جنگی نیروی دریایی آمریکا به منطقه اعزام شده تا از خروج تجهیزات نظامی از سوریه حمایت و پشتیبانی کند.

منابع آگاه به وال استریت ژورنال گفتند: این ناوگروه از سوی صدها تفنگدار و بالگردهای نظامی پشتیبانی خواهد شد تا از نظامیان مستقر در سوریه حمایت کنند.

یک مقام ارشد نظامی در این باره گفت: چیزی تغییر نکرده است. ما از بولتون دستور نمی‌گیریم.

این اظهارات اشاره‌ای به سخنان اخیر جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا است که از احتمال ادامه حضور نظامی آمریکا در سوریه برای مقابله با ایران خبر داده بود.

یک مقام رسمی آمریکایی پیش از این در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفته بود که پنتاگون خروج تجهیزات و ادوات غیرضروری از سوریه را آغاز کرده است ولی پرسنل نظامی همچنان در سوریه مستقر خواهند بود.

تصمیم غیرمنتظره دونالد ترامپ برای خارج کردن 2هزار نظامی آمریکایی از سوریه با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شده است. این تصمیم منجر به استعفای جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا، برت مک‌گورک فرستاده ویژه ایالات متحده در ائتلاف موسوم به ضدداعش و دانا وایت سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

طنز سیاسی چسب زخم

فیلم| جدیدترین معامله‌ی رئیس جمهور گاوچران

شکست سیاست جنگ افروزی عربستان در منطقه

0 نظر

ارسال نظر

capcha