هزینه دیوار مرزی آمریکا با مکزیک را چه کسانی پرداخت می کنند؟

هزینه دیوار مرزی آمریکا با مکزیک را چه کسانی پرداخت می کنند؟

به گزارش سراج24، مرسدس اسکلاپ مشاور رسانه‌ای کاخ سفید اذعان کرد که مالیات‌دهندگان آمریکایی هزینه دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک را پرداخت می‌کنند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار سی‌ان‌ان که پرسید "آیا مالیات‌دهندگان هزینه دیوار مرزی مکزیک را پرداخت می‌کنند؟"، گفت: بله. و البته شما این واقعیت را نیز می‌دانید که مالیات دهندگان هزینه مالی مهاجرت غیرقانونی را نیز پرداخت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: ما خواستار یک روند قانونی و منظم مهاجرت هستیم. رد توافقنامه تجاری بین آمریکا، کانادا و مکزیک و تلاش واشنگتن برای دستیابی به یک توافق تجاری جدید در نهایت منجر به رشد اشتغال و فرصت‌های اقتصادی برای شرکت‌های آمریکایی خواهد شد.

کاخ سفید پیش از این مدعی شده بود که دولت ترامپ هزینه ساخت دیوار مرزی مکزیک را تأمین خواهد کرد.

ترامپ نیز پیش از این مدعی شده بود که مکزیک در نهایت هزینه ساخت دیوار مرزی را پرداخت خواهد کرد.

میک مولوانی رئیس موقت کارکنان کاخ سفید نیز روز یکشنبه گفت: ساخت دیوار مرزی هنوز نیازمند منابع مالی مناسب از سوی کنگره است.

ترامپ همچنان بر درخواست خود مبنی بر اختصاص بودجه 5.7 میلیارد دلاری برای احداث دیوار مرزی مکزیک اصرار می‌کند و وعده داده است که دولت را تا دستیابی به این هدف همچنان تعطیل نگه دارد.

گرچه ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا طی سال‌های اخیر کاهش چشمگیری داشته ولی ترامپ بر این باور است که احداث دیوار مرزی لازم و ضروری است.

مخالفت دموکرات‌ها با درخواست ترامپ موجب شده است تا دولت آمریکا از 22 دسامبر تاکنون با تعطیلی بخشی از فعالیت‌های خود روبه‌رو شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شاخه زیتون روحانی ...؟!

فیلم| جمله ای که تن اروپا را لرزاند!

فیلم| دشمن بزرگ در گوشه رینگ

0 نظر

ارسال نظر

capcha