شناسایی 2 هزار کودک متکدی در پایتخت

شناسایی 2 هزار کودک متکدی در پایتخت

به گزارش سراج24، عیسی فرهادی امروز در جلسه آسیب‌های اجتماعی با اشاره به تعداد متکدیان در تهران اظهار داشت: 4 هزار متکدی در تهران شناسایی شده که از این تعداد 2 هزار نفر کودک هستند که از میان کودکان 1200 نفر از اتباع خارجی هستند.

وی با بیان اینکه به‌طور کلی 30 درصد متکدیان تهران متعلق به تهران و بقیه مربوط به شهرستان‌ها هستند افزود: از 4 هزار متکدی در تهران فقط 30 درصد نیازمند واقعی هستند و بقیه آن‌ها نیازمند نیستند.

فرماندار تهران بیان کرد: 12 دستگاه طبق قانون شورای عالی اداری موظف هستند به امور آسیب‌ها و متکدیان رسیدگی کنند که مجتمع فوریت‌ها مدتی در این زمینه فعال بود اما اکنون فعالیت آن رضایت‌بخش نیست، علاوه بر این شهرداری، بهزیستی، دستگاه قضایی و بهداشت و درمان نیز نتوانسته‌اند به‌خوبی وظایف خود را انجام دهند همچنان که شهرداری در مدتی کوتاه معاونت اجتماعی خود را 3مرتبه تغییر داده است.

فرهادی با اشاره به اینکه نیاز است تا صدا و سیما فیلم‌هایی در زمینه تکدی‌گری تولید کند گفت: بهزیستی روزانه 2 کودک متکدی را جذب می‌کند که در 3 سال اخیر حوزه بهزیستی از ظرفیت جذب 50 نفر کودک متکدی به 600 نفر رسیده است.

در شهرستان بهارستان تکدی‌گری زیادی مشاهده نمی‌شود

در ادامه این جلسه بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان نیز اظهار داشت: حضور متکدیان کنار هتل‌ها و سفارتخانه‌ها به پرستیژ ملی آسیب زده و چهره شهر تهران به‌عنوان پایتخت ایران را نازیبا می‌کند.

وی بیان کرد: دولت درصدد اصلاح نظام اقتصادی است اما اصلاح نظام اجتماعی سخت‌تر و نیازمند صرف زمان بیشتر و تعامل مردم و مسئولان است.

فرماندار بهارستان افزود: در شهرستان بهارستان آسیب تکدی‌گری زیادی دیده نمی‌شود که شاید علت آن ورود بیشتر متکدیان به تهران است.

توسعه نامتوازن منتج به حاشیه‌نشینی و بی‌عدالتی در توزیع ثروت می‌شود

همچنین هدایت‌الله جمالی‌پور فرماندار شهرستان ری با تصریح به اینکه عوامل اصلی فقر و تکدی‌گری موضوعات مربوط به مسائل اقتصادی و نظام رفاه اجتماعی است اضافه کرد: توسعه نامتوازن منتج به حاشیه‌نشینی، فقر و بی‌عدالتی در توزیع ثروت می‌شود.

وی ادامه داد: نظام رفاه اجتماعی ما مشکل دارد و اگر کسی درمانده و گرفتار است باید در دوران گرفتاری بتواند از مزایای لازم استفاده کند.

فرماندار شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: مطالعات کشورهای موفق در رویارویی با آسیب‌های اجتماعی باید به‌کار گرفته شود تا بتوان در چارچوب درستی مشکلات را برطرف کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

همه چیز درباره شیوع بوی نامطبوع پایتخت

فرونشست زمین در پایتخت+تصاویر

سردار رحیمی: وضعیت هیچکدام از مجروحان وخیم نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha