مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری مطرح کرد؛

افزایش قطار‌های ۵ ستاره از ۷ به ۸ مسیر

افزایش قطار‌های ۵ ستاره از ۷  به ۸ مسیر

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، اولین جلسه ستاد نوروزی سال ۹۸ راه آهن با حضور قائم مقام، معاونین مدیرعامل، مدیران ستادی ذی‌ربط و مدیران مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه حسین عاشوری، قائم مقام راه آهن گفت: مسافرت‌های نوروزی با مسافرت در دیگر ایام سال تفاوت دارد، چون افراد بعد از یکسال کار و تلاش طاقت فرسا به همراه خانواده به سفر می‌روند و در نتیجه سطح انتظار و توقع شان بالاتر از سایر زمان هاست.

وی با تاکید بر ارائه خدمات هر چه بهتر تصریح کرد: بالا رفتن سطح انتظار مسافرین در ایام سفر‌های نوروزی، میزان نارضایتی‌ها را نیز افزایش خواهد داد.

این مقام مسئول با اشاره به انجام نظرسنجی از مسافرین در روز‌های نوروز ۹۸، خواستار توجه جدی مدیران و شرکت‌های مسافری به کیفیت خدمات ارائه شده به مردم در ایستگاه‌ها و قطار‌های مسافری شد و تاکید کرد: نتایج نظرسنجی‌ها مبنای قضاوت و امتیاز شرکت راه آهن است و بر مبنای آن از کارکنان سه منطقه برتر تقدیر می‌شود.

عاشوری همچنین خواستار ارائه پیشنهاد برای انجام کار‌های متفاوت و نوآورانه، توسط ادارات ستاد و مناطق در راستای ارائه خدمات بهتر به مسافرین شد و گفت: همگی باید تلاش کنیم تا جاییکه امکان دارد، سفر‌های ریلی را برای مردم با خاطره‌های خوش همراه کنیم.

کاهش حجم دستورالعمل‌ها و ارسال آنها به صورت خلاصه به ادارات ستادی و مناطق، استفاده از ابزار‌های نوین برای نظرسنجی، تنظیم ساختار لیست اعضای ستاد نوروزی توسط اداره کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری و ایمنی و نظارت بر شبکه و استفاده از ظرفیت ستاد‌های نوروزی استان‌ها برای خدمات دهی بیشتر به مسافرین از دیگر تاکیدات قائم مقام راه آهن در این جلسه بود.

افزایش قطار‌های ۵ ستاره از ۷  به ۸ مسیر

در این جلسه، علی کاظمی منش، مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری، گفت: نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ تفاوت‌هایی دارد که راه اندازی قطار ارومیه، کرمانشاه و رشت، رتبه بندی قطار‌های مسافری و ایجاد قطار‌های گردشگری جدید در شبکه ریلی از جمله این تفاوت هاست.

وی ادامه داد: اضافه شدن ۲۷ واگن ۴ تخته، ۳ رام ترن ست و ۵ رام ریل باس به شبکه ریلی، افزایش قطار‌های ۵ ستاره از ۷  به ۸ مسیر و بازسازی واگن‌ها از دیگر این تفاوت هاست.

کاظمی منش افزود: تا ایام نوروز ۶ نمازخانه و سرویس بهداشتی به شبکه ریلی افزوده می‌شود و ۳۵ نمازخانه نیز، تجهیز و بازسازی خواهد شد.

وی؛ اتصال سالن خدمات مسافری به ایستگاه راه آهن تهران، تجهیز ۲ ایستگاه مسافری به پله برقی، طراحی و اجرای سایبان خطوط و سکو‌ها در ایستگاه‌های زاهدان، یزد و نیشابور، یکسان سازی تابلو‌های راهنمای مسافر و خرید و نصب ۶ دستگاه ایکس ری را از دیگر اقدامات انجام شده طی سال جاری برشمرد.

 انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توقف حرکت قطارهای مسیر شمال به دلیل رانش زمین

راه آهن قزوین رشت در ایام نوروز مسافر گیری می‌کند

کاهش حجم بار و مسافر در جاده های کشور با افتتاح راه آهن قزوین -رشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha