شعر جدید نغمه مستشار نظامی با عنوان «سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی» منتشر شد؛

سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی //با تیغ مدارا کنی و سنگ نباشی

سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی //با تیغ مدارا کنی و سنگ نباشی

به گزارش سراج24، مجموعه شعر جدید نغمه مستشار نظامی با عنوان «سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی» در انتشارات سوره مهر منتشر شده است شعر‌های این مجموعه در فضایی زنانه، مادرانه، شاعرانه و همسرانه سروده شده اند.

نغمه مستشار نظامی شاعر، مولف و پژوهشگر متولد تهران است. وی سرودن را از دوران کودکی آغاز کرد و نخستین آثارش در مجلات کودکان و سپس در مجله زن روز و روزنامه‌ها منتشر شد.

اولین کتاب شعر او (ردپای روشنی) نام داشت که در سال ۱۳۷۹ در انتشارات بعثت منتشر  و در همان سال به عنوان کتاب برتر نوقلمان انتخاب شد.

کتاب دوم مستشار نظامی با عنوان «یک جرعه سیب» مجموعه‌ای از شعر‌های عاشقانه و آیینی اوست که در سال ۸۱ منتشر شد. پس از آن او با شرکت در کنگره‌ها، مسابقات شعر و آشنایی بیشتر با زبان شعر امروز کتاب «درطالعت ستاره زیاد است ماه نه!» را منتشر کرد که مورد توجه نشریات و منتقدان قرار گرفت.

سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی روایت فضای زنانه در شعر یک شاعر

از کتاب‌های دیگر این شاعر می‌توان به  کتاب «هزار و چهارصد و بیست سال پس از تو» در سال ۸۳، گزیده آثار این شاعر تحت عنوان «در اوج غربت نارنج»  در سال ۸۷، مجموعه توسط انتشارات تکا (توسعه کتاب ایران) اشاره کرد.

او در حوزه ادبیات کودک هم فعالیت کرد مستشار نظامی در این حوزه  کتابی را با عنوان «بابام مثل پرنده ست» را  چاپ کرد. مجموعه‌ای از اشعار مادرانه نغمه مستشارنظامی تحت عنوان «زنی شبیه خودش مادر» به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار علاقه‌مندان ادبیات قرار گرفته است.

هشتمین کتاب او تحت عنوان ”همه تو» در سال ۱۳۹۵ منتشر شد. کتاب (قطره) مجموعه سه ترکیب بند زینبیه این شاعر است که به مناسبت پنجمین کنگره بین المللی شعر بانوان عاشورایی در آبان ماه ۹۶ منتشر شد. وی شاعر برگزیده بیش از ۱۵۰ کنگره شعر کشوری و بین المللی است و در حوزه مطالعات شعر زنان در سطح بین المللی فعالیت می‌کند. مستشارنظامی فارغ التحصیل مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه تهران است و مدرک کارشناسی ارشد در این رشته را دارد.

او علاوه بر پژوهش و فعالیت فرهنگی، در مقطع دکترا تحصیل می‌کند و سابقه سه دوره دبیری و داوری جشنواره شعر دفاع مقدس غرب استان تهران، دبیری دومین جشنواره شعر عاشورایی کیش و دبیری سومین و چهارمین جشنواره بین المللی شعر و سرود کیش را در کارنامه ادبی خود داشته و عضو گروه مدیران سایت  ادبی شاعران پارسی زبان است.

از جمله آثار مستشار نظامی در کتاب «سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی » می توان به این شعر اشاره کرد:

سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی
با تیغ مدارا کنی و سنگ نباشی

سخت است دلت را بتراشند و بخندی
هی با تو بجنگند و تو در جنگ نباشی

از درد دل شاعر عاشق بنویسی
با مردم صدرنگ هماهنگ نباشی

مانند قلم تکیه به یک پا کنی، اما
هنگام رسیدن به خودت لنگ نباشی

سخت است بدانی و لب از لب نگشایی
سخت است خودت باشی و بی‌رنگ نباشی

وقتی که قلم داد به من حضرت استاد
می‌گفت خدا خواسته دلتنگ نباشی

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب پس از شنیدن چه شعری فرمودند: «تن احمد شاملو در قبر می‌لرزد»

توجه به شاهنامه فردوسی در دوران بازگشت ادبی

بیش از ۱۰ هزار هیأت فعال شناسایی شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha