ابهام در انتخاب دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی

ابهام در انتخاب دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش سراج24، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی و انتخاب عاملی به‌عنوان دبیرکل این شورا، گفت: این انتخاب در چارچوب آئین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی نبود و این نقد که در جلسه شب گذشته آئین‌نامه اجرانشده، کاملاً درست است.

وی با تأکید بر اینکه انتخاب عاملی در چارچوب آئین‌نامه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی نبود، تصریح کرد: روال انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر این بود که چند نفر کاندیدا می‌شدند و با رأی گیری یک نفر انتخاب می‌شد اما دیشب طور دیگری برنامه‌ریزی‌شده بود و همکاران ما نسبت به این روش انتخاب انتقاد داشتند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره نقش علی لاریحانی و حسن روحانی در انتخاب عاملی به عنوان دبیر شورا، تأکید کرد: به هرحال، به هر حال قطعاً آقای روحانی و آقای لاریجانی اصرار داشتند که آقای عاملی به‌عنوان دبیر انتخاب و معرفی شود.

وی با بیان اینکه، علی لاریجانی از کاندیداتوری عاملی حمایت محکمی می‌کرد، اظهار داشت: یک از تخلفات قطعی این بود که آقای عاملی به‌عنوان کاندیدا نباید در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور پیدا می‌کرد؛ تردیدی نیست که جلسه انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در چارچوب ضوابط و آئین‌نامه نبوده است.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

لاریجانی: در مورد فضای مجازی فقر و کمبود قانون داریم

آب در دولت حسن روحانی!

همه دلایل مطرح شده استعفای آقای وزیر؛ سیلی نقد دولت به حلوای نسیه مجلس!

0 نظر

ارسال نظر

capcha