محمدرضا عارف:

تنها مزیت ما نیروی انسانی کارآمد است

تنها مزیت ما نیروی انسانی کارآمد است

به گزارش سراج24، محمدرضا عارف در جمع اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه امیرکبیر افتخار آموزش عالی است به پیشتازی این دانشگاه در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت:دانشگاه امیرکبیر در اتفاقات خوبی که در کشور رخ داده سهیم بوده است و شخصا از فعالیتهای علمی این دانشگاه انرژی می‌گیرم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در 4 دهه گذشته که در مسئولیت های اجرایی بوده‌ام هیچگاه از فعالیتهای دانشگاهی دست نکشیده‌ام ،تصریح کرد: تنها مزیت کشور ما نیروی انسانی کارآمد است در برنامه‌های توسعه ای در این خصوص (نیروی انسانی)شعار می‌دهیم اما در نهایت به سمت نفت می رویم.

به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه بی توجهی به مطالبان دانشگاهیان می تواند برای کشور تبعات جبران ناپذیری داشته باشد به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: این حادثه ناگوار نتیجه‌ای جز  غفلت، کوتاهی و بی تدبیری مدیریت دانشگاه نیست. هنر این نیست که کوتاهی خود را متوجه مدیران قبلی کنید و تقصیر را بر گردان دیگران بیاندازید.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دانشگاه‌های ما باید نسبت به جایگاهی که در علم و دانش در سطح دنیا دارند تجدیدنظر کنند، گفت:دانشگاه‌ها نباید نسبت به مشکلات و چالش‌های کشور غافل باشند .دانشگاه باید در شرایط فعلی کشور پیشگام باشد و در حل مشکلات چاره اندیشی کند و به مسئولان راهکار عبور از چالش‌ها ارائه دهد.

وی تاکید کرد: هیچ جا مانند دانشگاه نمی‌تواند دولت و مجلس را در حل معضلات کشور کمک و همراهی کند. باید نخبگان و دانشگاهیان در شرایط فعلی میدان‌دار باشند نه آنکه از ظرفیت‌های آنان استفاده نشود.

رئیس فراکسیون امید مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، گفت: تا چه زمانی مردم باید در تامین مایحتاج اولیه خود با مشکل رو به رو باشند؟ تحمل مردم یک بحث است اما تکلیف نخبگان در شرایط فعلی چه می شود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه  فضای دانشگاه باید فضای آزاد و بدون محدودیت های سلیقه‌ای باشد تاکید کرد که دانشگاه‌ها باید زمینه ساز گفت وگوی ملی در کشور باشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ارتش، هر دشمنی را از اقدام علیه کشور مان پشیمان می‌کند

مردم باید حاکمیت را در بهبود بخشیدن شرایط کمک کنند

فیلم| کلید کار در مدرسه است نه دانشگاه!

0 نظر

ارسال نظر

capcha