شیخ‌الاسلام:

آمریکا هیچ جایگاهی در معادلات سیاسی سوریه ندارد

آمریکا هیچ جایگاهی در معادلات سیاسی سوریه ندارد

به گزارش سراج24، حسین شیخ‌الاسلام سفیر سابق ایران در سوریه در نشست خبری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که صبح امروز با عنوان «آمریکا باید از منطقه برود» برگزار شد، درباره حضور آمریکا در سوریه گفت: ورود آمریکایی‌ها به سوریه از ابتدا اشتباه بود و ماندن در سوریه هم اشتباه بزرگ‌تری بود به این دلیل که این حضور هیچ منفعتی برای آنها نداشت.

وی با بیان اینکه آمریکا هیچ جایگاهی در معادلات سیاسی سوریه نداشت، افزود: به نظر من آمریکا و ترامپ برای خروج از سوریه تصمیم عاقلانه ای گرفته وبا این اقدام از تحمیل هزینه های بیشتر به خود جلوگیری خواهند کرد.

وی ادامه داد: حضور نیروهای آمریکایی در سوریه چه فایده‌ای داشت؟ آمریکایی‌ها اصلا کجای معادله سیاسی سوریه هستند؟ اصلا آمریکایی‌ها در آینده سوریه وجود ندارند.

شیخ‌الاسلام با اشاره به ضررهایی که آمریکا در سوریه داده، یادآور شد: حتی دشمنان سوریه هم حاضر نشدند هزینه حضور آمریما در سوریه را بدهند، حتی اگر هم بدهند آن وقت ترامپ ارتش آمریکا را به مزدور تبدیل کرده است.

سفیر سابق ایران در سوریه اظهار داشت: آمریکا از ابتدای انقلاب تا به امروز علیه ایران توطئه کرده و شکست خورده است که حمایت از صدام یکی از آنها بود، ولی الان می‌بینیم آمریکا در عراق هم 5 هزار کشته و تعداد زیادی مجروح داده است با این حال امروز رابطه ایران و عراق را می‌بینید و از سویی هم ترامپ مانند دزدها به عراق می آید و می‌رود.

وی گفت: ایران با عقل، تدبیر و درایت آمریکا را در منطقه شکست داده است. امروز جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانونی اساسی خود سعی می‌کند هرآنچه برای خود می‌خواهد برای دیگران هم بخواهد برای همین هم می‌گوید سرنوشت سوریه باید به دست مردمش رقم بخورد. اصلا دشمنی سعودی با ما هم سر این است که می‌گوییم مردم عربستان باید سرنوشت کشورشان را مشخص کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سید حسن نصرالله: آمریکا از مقابله با کرونا عاجز است

فیلم| آمریکا آماده حمله گسترده علیه مقاومت در عراق می‌شود؟

کلیپ نوشت| ورود پزشک به خاک آمریکا ممنوع!

0 نظر

ارسال نظر

capcha