اظهارات رضازاده درباره کاهش سهمیه وزنه برداری در المپیک 2020

اظهارات رضازاده درباره کاهش سهمیه وزنه برداری در المپیک 2020

به گزارش سراج24، حسین رضازاده پیشکسوت وزنه برداری در گفت و گو با رادیو در پاسخ به شائبه هایی درباره کاهش سهمیه وزنه برداری به دلیل دوپینگ در زمان ریاست او گفت: وزنه برداری در المپیک 2012 لندن پاک‌ترین فدراسیون بود. همه باید کمک کنیم تا وزنه‌برداری از پدیده شوم دوپینگ پاک شود. فدراسیون ملک شخصی نیست و همه باید برای موفقیت این رشته دست به دست هم بدهیم. 

او اضافه کرد: وزنه‌بردار معروف قزاق ایلیا ایلین در المپیک‌ پکن و لندن دوپینگ کرد و مدال‌های طلایش پس گرفته شد اما تمام وزنه‌برداران ایران پاک بودند و صاحب مدال شدند. تنها سهراب مرادی به دلیل بیماری که قبل از مسابقه برایش پیش آمد نتوانست به مدال برسد. 

رضازاده در واکنش به این موضوع که  در زمان شما 6 مورد نمونه مثبت شد و به همین دلیل باعث کاهش سهمیه‌  در المپیک 2020 توکیو شد،اظهار کرد: زمان علی مرادی و بعد از المپیک 2004 آتن بود که نمونه 9 وزنه‌بردار مثبت شد و تنها من به مسابقات جهانی دومینیکن اعزام شدم. اگر این نمونه‌ها از سال 2000 یا 2004 اعمال می‌شد خیلی بیشتر بود.

رئیس سابق فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: در آن زمان 4 وزنه‌بردار نوجوان دوپینگشان مثبت شد. این شرایط برای تمام کشورها یکسان است قرار بود وزنه‌برداری یا کشتی از المپیک حذف شود، اما کمیته بین‌المللی المپیک برای حفظ آنها دست به تغییراتی زد. 

دارنده مدال طلای المپیک سیدنی در پاسخ به این سوال که چرا 6 مورد از 12 موردی که منجر به کاهش سهمیه وزنه‌برداری ایران در المپیک 2020 توکیو شده در زمان او رخ داده است و آیا خود را مقصر می داند یا خیر بیان کرد: نمی‌توانم بگویم تقصیر چه کسی بوده است. فدراسیون جهانی قانون را از سال 2008 لحاظ کرده است اما اگر از سال 2000 لحاظ می‌کرد چه اتفاقی می افتاد. ما پاک‌ترین فدراسیون در المپیک لندن بودیم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیرانوند: راه دشواری برای رفتن به محل برگزاری مسابقات داریم

کیانوش رستمی: دوست ندارم وقتی از مسابقات برمی‌گردم به من بی‌توجهی شود

قهرمانی کیانوش رستمی در وزن ۹۶ کیلوگرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha