اظهارات عصفوری درباره دوچرخه سواری جانبازان و معلولین

اظهارات عصفوری درباره دوچرخه سواری جانبازان و معلولین

به گزارش سراج24، فرهاد عصفوری رئیس انجمن دوچرخه سواری جانبازان و معلولین، بیان کرد: تیم ملی دوچرخه سواری جانبازان و معلولین مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش دارد، اما مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین اعلام کردند به دلیل مشکل مالی نمی‌توانند حمایتی از تیم ما داشته باشند و ما با صحبتی که با قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری داشتیم قرار شد با حمایت این فدراسیون تنها یک ملی پوش راهی مسابقات شود.

او ادامه داد: قرار بود که رشته ما از سال آینده تحت حمایت فدراسیون دوچرخه سواری قرار گیرد، اما با حمایتی که قمری از تیم ما داشت به نوعی کار ما با این فدراسیون از قبل سال جدید آغاز شد و این فدراسیون تنها توانست هزینه یک ملی پوش ما را برای حضور در مسابقات پرداخت کند.

عصفوری افزود: ما با مشکل مالی مواجه هستیم و به همین دلیل تنها مهدی محمدی راهی مسابقات می‌شود اگر مسئولان فدراسیون‌ها یا کمیته ملی پارالمپیک حمایت بیشتری می‌کرد می‌توانستیم نفرات بیشتری را راهی این رقابت‌ها کنیم. کمیته ملی پارالمپیک تنها از رشته‌های مدال آور حمایت می‌کند و، چون رشته ما در این دسته بندی قرار نمی‌گیرد حمایتی هم از ما نمی‌شود.

او در مورد تجهیزات تیم ملی گفت: خوشبختانه از سال گذشته فدراسیون دوچرخه سواری تجهیزات لازم را در اختیار ما قرار داد و اکنون هم قمری دستور داده که دوچرخه مناسبی را در اختیار محمدی قرار دهند. مشکلات تجهیزاتی ما کمتر از قبل شده است.

رئیس انجمن در ادامه عنوان کرد: تیم ما برای موفقیت و کسب سهمیه نیاز به حمایت مسئولان دارد اگر این حمایت از طریق هر فدراسیونی صورت بگیرد ما موفق خواهیم بود و گرنه اینکه تیم ما تحت نظر کدام فدراسیون باشد فرقی ندارد.

او در ادامه افزود: برنامه مسابقتی که برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو بود را به مسئولان فدراسیون جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک اعلام کردم اکنون باید منتظر تصمیم نهایی باشم تا بتوانیم تیم را برای دریافت سهمیه آماده کنیم.

عصفوری اظهار داشت: تیم‌های دیگر کشور با وجود اینکه پیست‌های خوب و تجهیزت کامل تری دارند در مسابقات برون مرزی مختلفی شرکت می‌کنند، اما ما به دلیل کمبود بودجه نمی‌توانیم در مسابقات بیشتری شرکت کنیم.

رئیس انجمن در پایان گفت: اگر بخواهیم که در پارالمپیک ۲۰۲۴ مدال آوری کنیم باید از الان سرمایه گذاری کنیم و این قول را می‌دهیم که اگر از این رشته حمایت شود به طور حتم از مدال آوران خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha