آیا می‌دانید پایتخت «استرالیا» کجاست؟+عکس ها

آیا می‌دانید پایتخت «استرالیا» کجاست؟+عکس ها

به گزارش سراج24، شاید بهتر است بدانید که عده زیادی سیدنی را به عنوان پایتخت استرالیا می دانند در حالی که چنین نیست و کانبرا پایتخت این کشور است. دلیل این اشتباه هم سفرهای متعدد توریست ها به سیدنی و ناشناخته ماندن کانبرا برای گردشگران است . اما پایتخت استرالیا (کانبرا) هم دست کمی از سیدنی ندارد و می تواند مقصد خوبی برای سفر شما به استرالیا باشد. به ویژه اگر به دنبال فرهنگ و هنر و حیات وحش و هوای تمیز باشید کانبرا بعد از سیدنی می تواند انتخاب خوبی در سفر استرالیای شما باشد. در ادامه همراه ما باشید و با کانبرا پایتخت استرالیا بیشتر و بهتر آشنا شوید.

پایتخت استرالیا (کانبرا)

شهر کانبرای استرالیا دارای جمعیتی بیش از ۳۲۵ هزار نفر است و به عنوان بزرگ‌ترین شهر غیر بندری استرالیا شهرت دارد. پایتخت در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی سیدنی و ۶۵۰ کیلومتری شمال شرقی ملبورن است. انتخاب کانبرا به عنوان پایخت استرالیا به سال ۱۹۰۸ برمی گردد که با نقشه از پیش تعیین شده طراحی و دارای تفاوت زیادی با سایر شهر‌های استرالیا دارد.  کانبرا مساحتی در حدود ۸۰۰ کیلومترمربع دارد. آب و هوای این شهر چهار فصل بوده و دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و مه آلود است. هم چنین جزو سه شهر کم بارش کشور استرالیا به حساب می‌آید. شهر کانبرا یک شهر دولتی تلقی می‌شود که دادگاه‌ها و پارلمان‌های این کشور و اداره‌های دولتی در آن قرار دارند.

طراحی متفاوت پایتخت استرالیا

 بعد از انتخاب کانبرا به عنوان پایتخت پروژه، طراحی آن نیز شروع شد. بطوریکه در مسابقه بین المللی طراحی شهری طرح و اثر معمار شیکاگوئی والتر گریفون برای این شهر انتخاب و عملیات ساخت از سال ۱۹۱۳ شروع شد. از نکات جالب توجه این شهر اختصاص باغ‌ها و مساخت‌های زیاد به فضا‌های سبز بود که کانبرا را به پایتخت بوته معروف کرد.همین امر نیز باعث شد تا تمیز ترین هوا در بین سایر شهرهای استرالیا و پایتخت های جهان را دارا باشد.  جنگ های جهانی موجب کاهش رشد این شهر شد ولی باز هم بعد از اتمام جنگ جهانی دوم پایتخت استرالیا راه توسعه را در پیش گرفت.

 

پایتخت استرالیا کجاست + تصاویر

 

معروف ترین جاذبه های گردشگری و توریستی استرالیا

  1. کتابخانه ملی پایتخت استرالیا

استفاده از این کتابخانه منحصر به فرد به سال ۱۹۶۸ بر می‌گردد و دارای ارزشمند‌ترین و قدیمی‌ترین کتاب‌های استرالیایی   است. به گونه‌ای که شما با سفر به کتابخانه ملی کانبرا روزنامه ها، عکس ها، موزیک‌های قدیمی را در داخل یک معماری بی نظیر خواهید دید. نورپردازی‌های شبانه و زیبای ساختمان این کتابخانه، همه ساله توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند.

 

پایتخت استرالیا کجاست + تصاویر

 

  1. موزه راه آهن کانبرا

این موزه در کانبرا بیانگر تاریخچه استفاده قطار در استرالیا است. شما با مراجعه به موزه راه آهن امکان دیدن اولین قطار استرالیایی یعنی لوکو ۱۲۱۰ ساخته شده در سال ۱۸۷۸ میلادی را خواهید داشت. علاوه بر این کلکسیونی از قطار‌های تاریخی کشور استرالیا در این  موزه دوست داشتنی به نمایش در آمده است.

پایتخت استرالیا کجاست + تصاویر

  1. بالن سواری در یارالوما

هوای پاک کانبرا لذتی توصیف ناپذیر را در بالن سواری برای شما به ارمغان می‌آورد. با فاصله گرفتن ۹۰ متری از زمین لحظات نابی را در آسمان رقم خواهید زد.   دیدن طبیعت، ساختمان‌های تاریخی و دریاچه آبی از نمای بالا چشم انداز فوق العاده‌ای از کانبرا به شما می‌دهد.

 

پایتخت استرالیا کجاست + تصاویر

 

  1. باغ های سبز کوکینگتون

پایتخت استرالیا با وجود باغ مینیاتوری کوکینگتون تجربه خوبی برای سفر شما خواهد بود. وجود باغ ها، خانه ها، بناهای معروف کوچک و قطارهای مینیاتوری در این شهر از نقاط جالب توجه آن به شمار می رود.

پایتخت استرالیا کجاست + تصاویر

  1. باغ وحش و آکواریوم ملی کانبرا

بیشترین موردی که این باغ وحش را متنوع و بی نظیر می کند حیات وحش فوق العاده آن است. گونه های نادر و زیبایی مانند شیر، ببر،‌پاندای قرمز،گونه خاص خرس خورشیدی، چیتا و  زرافه را در این باغ وحش می توان دید. آکواریوم هم در برگیرنده انواع ماهی کوچک و بزرگ و کوسه های مختلف است.

 

پایتخت استرالیا کجاست + تصاویر

 

هم چنین از معروف ترین مراکز خرید کانبرا پایتخت استرالیا می توان به بلکونن مال، کانبرا سنتر، ودن وست فیلد، فیش ویک و ... اشاره داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

عکس نوشت| چرا "پایتخت۶" علیه کانون خانواده است؟

فیلم| پشت‌پرده مناظره جنجالی سریال پایتخت

منتقدان «پایتخت ۶» می‌خواهند پیام اصلی سریال فراموش شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha